אָבִי אָבִי רֶכֶב יִשְׂרָאֵל וּפָרָשָׁיו • מאות אלפים נפרדים מפוסק הדור (הקלטה)

מאות אלפים עטופים ביגון כבד, מלווים למנוחות את מרן פוסק הדור, הגר"ש וואזנר זצ"ל, שנפטר והוא בן 101 • מסע הלוויה יצא מהיכל ישיבת "חכמי לובלין" בשכונת זכרון מאיר בבני ברק לבית החיים זכרון מאיר שם ייטמן • מכל רחבי הארץ נוהרים תלמידיו של מרן, שהלכו לאורו במשך עשרות שנים. גל פתוח בשידור חי

מאות-אלפים מלווים בשעה זו למנוחות את מרן פוסק הדור הגר"ש הלוי וואזנר למנוחת עולמים. בהלווייה שיוצאת מישיבתו, ישיבת 'חכמי לובלין' בבני ברק משתתפים מרנן ורבנן גדולי ישראל.

לפני כחודש אושפז מרן פוסק הדור בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק, מצבו ידע מאז עליות וירידות, ברחבי הישיבות הכוללים והיכלי התורה, נישאו תפילות רבות לרפואתו של מרן פוסק הדור, סדרי לימוד שונו, קבלות טובות רבות התקבלו לרפואתו.

[alooma ref="14eeda27a71863ef8f2030d283aefa17.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

20150404134637

ואולם, למרות התפילות הרבות, בשבועיים האחרונים חלה שוב הדרדרות במצבו, ובליל שבת, לחץ הדם של הרב החל לרדת, לאחר נסיונות רבות של רופאי בית החולים לייצב את מצבו – לצערם של הרופאים, מותו של מרן פוסק הדור נקבע.

בנו של הרב וואזנר מארצות הברית, הרב יוסף צבי וואזנר הנחשב לאחד מיהודיה האמידים של שכונת בורו פארק החרדית, הספיק לשבת 'שבעה' כשעתים לפני כניסת החג לאחר שעודכן באמצעות נכרי מישראל על פטירתו של אביו.

הבן שהה בישראל במהלך השבוע האחרון אולם לקראת חג הפסח עשה את דרכו חזרה לביתו כדי לחגוג את חג הפסח עם משפחתו.

בשל הפרשי השעות בין ישראל לארצות הברית, התאפשר לו להתעדכן על פטירת אביו, ואף לשבת 'שבעה' למשך שעות ספורות ובכך לפטור עצמו מלשבת לאחר החג 'שבעה' על אביו יחד עם אחיו.

מלבד תושבי העיר שמרביתם צפויים להשתתף בהלויה, חברת 'אגד' תגברה בערים חרדיות רבות את מערך ההיסעים לבני ברק ואפשרה לציבור חרדי גדול הנמצא מחוץ לעיר ליטול חלק בהלוויה.

20150404134952

יצוין כי בשעה זו שוררים פקקים גדולים בכל חלקי העיר בני ברק. כוחות גדולים של מד"א יאבטחו רפואית את רבבות האנשים המגיעים למסע הלוויה. כוחות גדולים של מגן דוד אדום כוללים אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ, רכבי תחנת ארוע רב נפגעים, אופנועי מד"א וחוליות מגישי עזרה ראשונה רגליות של מד"א.

מסע הלוויה החל סמוך לחצות הלילה, בהיכל ישיבת "חכמי לובלין" ברחוב וילקומירר בבני ברק, שם נשאו דברי הספד והתעוררות לזכרו של מנהיג הדור.

בראשות מסע הלוויה צועדים מרנן ורבנן גדולי ישראל, אדמו"רים, ראשי ישיבות, דיינים ורבנים, ובראשם בניו של מרן זצ"ל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.