"אבא לא יסלח למי שיעשה מחלוקת" • דרכו האחרונה של הרבי מערלוי זצ"ל(גלריה)

רבבות ליוו למנוחות את כ"ק האדמו"ר מערלוי זצ"ל חבר מועצת גדולי התורה בדרכו האחרונה. בנו בכורו הרה"צ רבי משה הוכתר לממלא מקומו בכס האדמו"רות. הבן הרה"צ ר' עקיבא הזהיר: "אבוי למי שיפריד בין האחים ויעשה פילוג, הרבי לא יסלח לא בזה ולא בבא – אין סליחה ולא מחילה, אחי רבי משה הוא הממשיך".

רבבות ליוו למנוחות את כ"ק האדמו"ר מערלוי זצ"ל חבר מועצת גדולי התורה בדרכו האחרונה. בנו בכורו הרה"צ רבי משה הוכתר לממלא מקומו בכס האדמו"רות. הבן הרה"צ ר' עקיבא הזהיר: "אבוי למי שיפריד בין האחים ויעשה פילוג, הרבי לא יסלח לא בזה ולא בבא – אין סליחה ולא מחילה, אחי רבי משה הוא הממשיך"

בבית המדרש בקטמון הספידו בניו של האדמו"ר, תחיל הספיד בנו בכורו הרה"צ רבי משה סופר, לאחר מכן הספיד בנו הרה"צ רבי יעקב. בדבריו אמר: "הוא היה פועל ישועות מעל לדרך הטבע. הרבי זצ"ל פעל ישועות בשמים למעלה, אפילו אנשים חילונים כאן בשכונה היו מבקשים תמיד ממנו: רבי תתפלל עלינו. כולם ידעו את כוחותיו. כשבנו את העיר ביתר שנבנתה ליד יישובים ערבים היה חשש מפני פיגועים. הרבי אמר 'אני לוקח את האחריות על עצמי". אמר.

הבן רבי עקיבא הספיד בקול בוכים והזהיר מפני המחלוקת: "כל חייו היו בתורה יראת שמים וגמילות חסדים הרבי נתן 70 שנה מחייו לתורה ויראת שמים, היום הרחוב הוא רחוב של חושך, אבוי למי שיפריד בין האחים ויעשה פילוג, הרבי לא יסלח לא בזה ולא בבא – אין סליחה ולא מחילה, אחי רבי משה הוא הממשיך וישפיע". אמר.

הלוויה יצאה בשעה14:30 מרחוב עזרת תורה שם הספידו גאב"ד 'העדה החרדית' הגרי"ט וייס ותלמידו המובהק הרה"צ ר אהרן שיף גאב"ד אנטוורפן.

לאחר מכן יצא הלוויה להר המנוחות שם ייטמן האדמו"ר לצד רעייתו ע"ה. למרבה הנס עשרות בלבד נזקקו לטיפול רפואי לאחר שנפגעו קלות בהלוויה שהתקיימה תחת גשם סוחף.

צילום: יונתן זינדל – פלאש 90

.

Thousand attend to the funeral of the Rabbi Erlau (Rabbi Yochanan Sofer) in Jerusalem on February 22, 2016, Rabbi Yochanan Sofer died tonight aged 93 in a hospital in Jerusalem. Photo by Yonatan Sindel/Flash90 *** Local Caption *** ????? ???? ??? ?????? ?????? ?? ?????? ????? ?????

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.