אבדן המנדט השביעי: ליצמן מאשים את דגל

ליצמן לאחר ספירת קולות החיילים: יש להצטער על שירדנו במנדט, לאור אחוז הצבעה גבוה, ובשל אי הצבעת רבים שהצביעו לנו בעבר"

ביהדות התורה מאוכזבים מאוד הבוקר בעקבות אבדן במנדט השביעי והישארותו של ח"כ יעקב אשר מחוץ לכנסת.

בהודעה שפירסם ח"כ ליצמן בעקבות התוצאה הוא מברך על העליה במספר הקולות של המפלגה, אבל מותח ביקורת מרומזת על דגל התורה בשל הפילוג הליטאי שגרם לאבדן המנדט הנוסף.

ליצמן פותח את הודעתו בהבעת שמחה על העליה במספר המצביעים של המפלגה: "נתוני תוצאות הבחירות מוכיחים עלייה ניכרת של אלפי קולות חדשים לטובתנו. הוקרתי לרבבות המצביעים, אלפי הפעילים והנציגים בשטח שעמלו למטרה החשובה.
לשמחתי קיבלנו תמיכה גם מערי פריפריה, ומקהלים שמחוץ למעגל הטבעי שלנו, בשל פעילותנו בתחום החברתי, הבריאות, הקירוב ועוד. בתפילה ובתקווה שנידע לפעול לביטול גזירות הממשלה הקודמת ולהגיע להישגים רבים".

בהמשך מביע ליצמן ביקורת מרומזת על דגל התורה והתנהלותה הפנים ליטאית: "יש להצטער על שירדנו במנדט, לאור אחוז הצבעה גבוה, ובשל אי הצבעת רבים שהצביעו לנו בעבר. עלינו לזכור שהערובה לניצחון בבחירות, היא התעלות והגעה לכלל הקולות והקהלים האפשריים".

"יהדות התורה תמשיך לייצג את צרכי הציבור החרדי, באחדות מליאה, תשמור על ערכי העם היהודי ותפעל להוביל מדיניות חברתית לכלל אזרחי ישראל", מסיים ליצמן.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מעניין שבכל המטות(!!!!!!!!!!!!) רק הליטאים עבדו בכל הכוח.
  לא ראיתי שום חסיד גור מתנדב שעבד בשבועות שקדמו לבחירות ואילו הליטאים גייסו עשרות אלפי קולות, בעבודה עקבית ומתמסרת עם אלפי מתנדבים והרבה בזכות הרב סורוצקין ולב לאחים.
  אז אולי כדאי שליצמן יוותר על המקום שלו ויוריד את האף.

  איש שטח |
  הגב
 2. יש להצטער על ויכוח שלא ייגמר לעולם. במקרה דנן חבל שהליטאים לא הגיעו לשלום, עם קצת להתכופף ולהוריד את הראש ולכבד את הרב משערי צדק היו יכולים להגיע לעוד כמה אלפי קולות ולהכניס את אשר

  יוסי |
  הגב
  • האדמו"ר משערי צדק ששוב העדיף להצטרף למזרחי בשם הקנאות הקדושה?
   די לצביעות!
   אנשי הפלג אינם שייכים לדגל, הם שייכים ליש עתיד, ובגלל שמאות אלפי אנשיהם לא הצביעו לפיד ירד בשמונה מנדטים.

   מצטער |
   הגב
 3. אדון ליצמן לא לאשים את הליטאים: "ירדנו כי רבים לא הצביעו? ירדנו בגלל שיהדות התורה מקדמים גזירת הגייוס, ועושים פשרות עם צה"ל השמד והניוף. בשורה טובה תדשן עצם" זו היא בשורה טובה המשמחת לנו הלב, להראות לנו את הכח החזק של מרן הצדיק הגאון האדיר ר' שמואל שליט"א. על זה אמרו חז"ל "בשורה טובה תדשן עצם"

  מאור עיניים ישמח לב, שמועה טובה תדשן עצם" – הכוונה לאדם שניחן באור בעיניים ע"פ דעת תורה הצלולה של ר' שמואל שליט"א המוסר והענווה שרואים אך ורק אצל מרן ר'שמואל שליט"א הם תנאֵי יסוד מקדמיים להתנהגות חינוכית מוסרית ערכית. התוצאה: יראת שמים וכבוד והערכה מצד הבריות, מתוך כוונה טהורה נקיה וצלולה.

  יש להזכיר לאדון ליצמן הנכבד את הלויאליות הגדולה של החסידות אותה הוא מייצג רענון קל של ההסטוריה, יגלה שחסידות גור לא הצביעה עם כל הציבור החרדי בירושלים, והעלתה לראשות העיר את ניר ברקת החילוני המליטנתי, הכופר, ומחלל שבת, בגלל אי אלו שיקולים 'חשובים מאוד' של כבוד, כגון אי התייעצות עמם לפני הסגירה עם המועמד השני. מבלי להזכיר את ההצבעה עם דני וקנין בבית שמש בניגוד לכל הציבור החרדי.

  ליצמן כבר שכח את המכות שהוא הלך עם פורוש, ולכן יש היום את העיתון שנקרא המבשר.. שישב בשקט ושלא יטיף לדגל מוסר. תבין שהקולות שנפלו ליהדות התורה הם ממך, לא נשכח מה אתה עשית לנו בירושלים ובכל הארץ.. עליך אומרים צוחק מי שצוחק אחרון !

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. הגעה לכלל הקהלים, חב"ד???

  אחדות? גור בירושלים????
  ליצ מן שב בשקט בבקשה!!!

  רוני |
  הגב
 5. חשבון פשוט מראה, כי העצרת של דגל ביום ד' העבר בהכפלה לקולות נשים ועוד עשרות אלפים שנבצר מהם להשתתף + קולות "לב לאחים", הרי שדגל הכניסה קרוב לארבעה מנדטים, ללא המחבלים ש"כונתם להזיק" (כהגדרת מרן רה"י). אם כך שאלת המנדטים החסרים מופנית לביתם של ליצמן ו/או פרוש!

  מברר האמת |
  הגב