אבוטבול ל'קוקר': "האמירה של השופט – חשובה מאוד" (וידאו)

"משרד החינוך מתנהג באובססיביות כדי לגרש את התלמידות החרדיות, גם השופט הבין את זה": צפו בדברים של ראש עירייית בית שמש בצאתו מבית המשפט

פרשת בית ספר המריבה – לקראת הכרעה: אנשי עיריית בית שמש מתקשים להסתיר את האופטימיות שלהם לאחר הדיון בבית המשפט המחוזי היום.

במהלך הדיון התבטא השופט שוב ושוב בעד עמדת העירייה ונגד עמדת משרד החינוך, תוך שהוא מדגיש כי "אילו היה מדובר בדבעתיים – אף אחד לא היה טוען נגד עמדת העירייה".

בצאתו מהדיון, סיפר ראש העיר, הרב משה אבוטבול, ל'קוקר' על תחושותיו לנוכח גישת השופט. צפו בדברים:
[alooma ref="85681947162ec7855c949679e9205ff4.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
יצא מרוצה מהדיון. אבוטבול

כזכור, בבית המשפט המחוזי בירושלים הסתיים לפני זמן קצר הדיון בשאלת 'בית ספר המריבה' בבית שמש. הכרעת השופט תפורסם בהמשך היום.

נציגי העירייה יצאו אופטימיים מהדיון לאחר שבמהלכו- ואף בפגישה שקדמה לו – גילה השופט אלון דראל גישה אוהדת מאוד לעמדת העירייה, תוך שהוא נוזף שוב ושוב בנציגי משרד החינוך.

כפי שפרסמנו הבוקר, קודם הדיון נערכה פגידה בין עורכי הדין במשרדו של השופט, במהלך הפגישה אמר השופט: "אם זו הייתה עיריית גבעתיים לא היינו פה".

גם בדיון חזר השופט על הקביעה הזאת, תוך שהוא מסכם: "ל-141 תלמידי שפות ותרבויות יש 6 כיתות שבהן נמצאים הכיתות, 6 חדרי ספח, ועוד 6 חדרים שמיועדים לכיתות ולדברי שפות ותרבויות שמשמשים שוב כחדר עזר…אילו היה מדובר בגבעתיים – אף אחד לא היה טוען נגד החלטת העירייה".

במהלך הדיון שאל השופט האם העירייה תסכים לבטל את השינויים שנעשו במבנה בית הספר, ונענה בחיוב.

נציג העירייה, עו"ד אורי קידר, אמר לשופט: "העירייה קשובה לתושבי העיר לעומת משרד החינוך שעושה כאן פוליטיקה זולה של סמלים ותקשורת…משרד החינוך בעצמו כתב בעתירה שהוא לא בדק כנדרש אם יש חלופות ל100 תלמידות "משכנות דעת" ורק עשו בדיקה ראשונית שצופה בנתונים מוטעים, ולמרות זאת הזדרז המשרד להוציא צו סגירה ולרוץ לבתי משפט, כאשר הם מתנערים מתפקידם לדאוג לילדי העיר גם אם הם חרדים"

ראש עיריית בית שמש, הרב משה אבוטבול, אמר באולם טרם הדיון: "אני נבוך מהצורה האובססיבית בה פועל משרד החינוך… מה שאני רוצה זה לדאוג לבנות".

לשאלה האם הוא מצטער על הדרך בה נעשו הדברים ענה אבוטבול כי זה לא הנושא בשעה זו, היות ש"כעת יש לטפל בבעיה הדחופה יותר והיא – למצוא מקום לימוד לתלמידות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.