אבוטבול החליט: מצביע נגד אגו"י

בישיבת סיעת "יהדות התורה" בבית שמש, שהתקיימה רק בהשתתפותם של משה אבוטבול וארבעת חברי 'דגל התורה', החליט אבוטבול להשתמש במנדט שקיבל מאגו"י כנגדה ולהצביע הערב נגד מינוי הסגנים

בישיבת סיעת 'יהדות התורה' בבית שמש, בה השתתפו למעשה רק ארבעת חברי 'דגל התורה' המקומית, פלוס משה אבוטבול, שיושב כזכור על מנדט שקיבל מאגודת ישראל, החליטו אבוטבול וארבעת חברי דגל התורה להצביע נגד מינוי הסגנים מטעם יהדות התורה, ואף שיגרו מכתב לראש העיר עליזה בלוך ולחסרי אגו״י בו מבהירים כי מדובר ב״מעשה פרישה״.

במכתב הם מציינים כי קיימו הבוקר דיון ובו הוחלט שלא לתמוך בכלל ההצעות בהן תומכת ראש העיר עליזה בלוך.

אמש שיגר חבר מועצת בית שמש מטעם 'דגל התורה', שמוליק גרינברג, מכתב לכל חברי יהדות התורה, בו הוא מבקש לזמן אותם לישיבת סיעה שתתקיים הבוקר, ובו ביקש יחד עם חבריו ל'דגל' לדרוש מחברי סיעת 'אגודת ישראל' (המורכבת בבית שמש מאגודת ישראל ו'כח' של שלומי אמונים), שלא להצטרף לקואליציה של עליזה בלוך, ראש העיר, בבית שמש, זאת למרות שכבר באגו"י סגרו איתה על כניסה לקואליציה.

גרינברג ביקש להשתמש בגג של 'יהדות התורה' המרכיבה יחד את דגל התורה ואגו"י ביחד, כדי למנוע מאגו"י להיכנס לקואליציה, זאת בשל המחויבות, כביכול, לסיעה מאוחדת ביהדות התורה..

במכתב ציין גרינברג כי הישיבה תתקיים בשעה 9:30 ותתחיל תוך 15 דקות ממועד תחילתה עם כל מספר משתתפים. עוד נכתב, כי על הפרק "הסכמים קואליציונים" ו"שמירה על צרכי הדת בעיר".

כאן יש לציין גם את הדרמה המקומית הנוספת, כאשר משה אבוטבול, שכזכור בשל טעות טכנית שקרתה, התיישב על משבצת שת 'יהדות התורה', החליט לפי שעה שלא להתפטר ממקומו ולהחזיר את המנדט שלו לאגו"י, מה שמונע מנציג 'שלומי אמונים', נחמן פרנקל, להיכנס למועצת העיר בית שמש ואף משנה את יחסי הכוחות בין דגל לאגודה.

באגו"י זועמים על ההתנהלות הזו של דגל ואבוטבול, ושיגרו הבוקר מכתב תגובה חריף לחברים מ'דגל התורה'.

במכתב כותבים ארבעת חברי אגו"י: "אנו מכריזים בגאון כי אנו כפופים לשרי התורה והחסידות חברי מועצג"ת של אגודת ישראל ואדמו"רים, אשר לאורם אנו הולכים, איננו מתכוונים לדון עמכם על נושאים שביקשתם להעלות בחוצפה על סדר היום, זו עזות מצח שלא נשמע כדוגמתה לבקש מנציגי חרדים להמרות פי רבותיהם, נהרא נהרא ופשטיה, הנשמע כדבר הזה?".

בהמשך הם אף מודיעים כי אין כל תוקף לישיבת 'דגל' הבוקר, כביכול בשם יהדות התורה המאוחדת: "מובהר בזאת כי יהדות התורה איננה סיעה אלא רשימת מועמדים, רשימת "יהדות התורה המאוחדת אגדות ישראל – דגל התורה" הינה רשימת מועמדים משותפת למועצת העיר, המאגדת שלושה סיעות במועצה היוצאת, שהם: אגודת ישראל, כלל חסידי וקהילות ירושלים ודגל התורה, בא כח סיעת 'אגודת ישראל' הינו ישעי ארנרייך, ובא כח סיעת 'כלל חסידי וקהילות ירושלים' הינו שמעון גולדברג, כך שבכל מקרה אין שום משמעות להזמנתכם ואיננו כפופים תחת מרותכם כפי שאתם מנסים להציג בעורמה".

בסיום נכתב כי "אנו כבאי כח רשימת יהדות התורה המאוחדת רואים בחומרה את השימוש בבלנק הנושא את שם הרשימה והולכת הציבור שולל, והכל בכדי ליצור מהומה ופוטש תקשורתי על נציגים הנשמעים לדעת רבותיהם".

 

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חבל שגררו אותו לטינופת הזאת.

  אבטבול יצא גדול בפרישה ובשם טוב…
  עכשיו הוא מתלכלך בבוץ של דגל בהפרת הסכם תוך כדי שהם הצילו אותו.
  אבטבול תתעשת אל תמכור את עצמך לשטן.

  רק אמת! |
  הגב
 2. נבלה אמיתית. בושה !!! אבל הוא מתייעץ אם דרעי אז למה אנחנו מצפים?

  אדם שמבייש את עצמו את משפחתו ואת העיר בית שמש

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. יש קונה עולמו בשעה אחת ויש מאבד עולמו ברגע אחד וזה אבוטבול

  נדבקת בשחיתות ובגועל. התנהגות מזוויעה לקוחה מבית ספרו של העבריין אריה מכלוף דרעי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. אבוטבול גנב ורשע! עשו לו טובה והוא בהוראת עסקנים משיב רעה

  לא יסולח לאבוטבול המעשה הנפשע הזה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב