"היה פה נס גלוי; בעיית הפועלים הערבים מדירה שינה" (וידאו)

רה"ע בית שמש זמן קצר לאחר הפיגוע: "נערכנו לזה בהקמת נקודת משטרה בשכונה לפני מספר ימים, נשארו עוד כמה פרטים טכניים להשלים". עד ראיה: כשהשוטר בא לרדת מהניידת יצא מישהו מבית הכנסת והמחבלים התנפלו עליו". צפו

בוידאו: סיכום הפיגוע בבית שמש

(באדיבות רשת)

גל הטרור הגיע לבית שמש: שני מחבלים דקרו הבוקר בן 18 סמוך לבית כנסת ברחוב יחזקאל הנביא בבית שמש. הצעיר נפצע בינוני ופונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהוא סובל מפצעי דקירה בפלג גופו העליון.

רק לאחר שנאספו עדויות על מה שהתרחש במקום – התברר גודל הנס: עד ראייה סיפר כי לדקירה ולירי במחבלים קדם מסע של שני המחבלים ברחובות בסביבה, בניסיון לבצע את פיגוע שתוצאותיו היו עלולות להיות קשות הרבה יותר.

זעקת מוות לערבים בעת פינוי המחבלים – צילום: יעקב לדרמן

מהפיגוע בבית שמש

‎Posted by Yaakov Lederman on‎ חמישי 22 אוקטובר 2015

המחבלים נוטרלו במהירות על ידי כוחות הביטחון שהגיעו לשטח ומצבם מוגדר קשה. מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי היעד הראשוני של שני המחבלים לא היה בית הכנסת אלא אוטובוס של תלמידים שנסע ברחוב. כשהשניים ניסו לעלות לאוטובוס, השוטרים שכבר הגיעו למקום צעקו לעברם, והשניים ירדו מהרכב. בתחנת האוטובוס דקרו השניים את האזרח – והשוטרים מיהרו להתקרב לעברם ולפגוע בהם.

ינון חן, עד ראייה לפיגוע, סיפר: "ראיתי שני חשודים שעמדו בתחנה מתחת לבית…הם נראו מאוד חשודים, ניסו לעלות להסעה של ילדים שעמדה בתחנה, אחד עם קפוצ'ון וידיים בתוך הכיסים. אף אחד באזור לא היה עם נשק ולא רצה לגשת אליהם אז התקשרתי למשטרה, וברגע שראו שאני עוקב אחריהם, הם התחילו להתקדם לרחוב אחר".

חן הוסיף: "אפשר היה להרגיש שהם רוצים לעשות משהו. הם רצו לעלות לאוטובוס, בדיוק ראיתי את הניידת מגיעה, סימנתי להם. איך שהשוטר בא לרדת מהניידת יצא מישהו מבית הכנסת והם התנפלו עליו". על גופם של שני המחבלים התגלו חולצות עם הכיתוב "עז א-דין אל קסאם", כינוי לזרוע הצבאית של חמאס.

רה"ע בית שמש, משה אבוטבול, אמר בעקבות הפיגוע: "השכונה הזו מאוכלסת בשנה האחרונה ולכן יש לנו אתרי בנייה של כל מיני חברות בנייה….אנחנו רואים פה עליית מדרגה בנושא של הטרור בבית שמש, נצטרך לתת את הדעת.

נערכנו לזה בהקמת נקודת משטרה בשכונה לפני מספר ימים, נשארו עוד כמה פרטים טכניים להשלים. אנחנו צריכים להתפלל לבורא עולם שלא יקרו שוב דברים מהסוג הזה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.