אבוטבול חושש מחוסר אמביציה: "קולות שלומי אמונים ידלפו ל'עץ'"

"הפלג הירושלמי" שואב אליו מאות קולות מקהילות חסידיות דוגמת ויז'ניץ, ברסלב, סלאנים ועוד – על חשבון "שלומי אמונים" המאוגדים תחת רשימת ג' המאוחדת – החשש: אובדן מנדט חרדי שלם ישאיר את הנציגות החרדית כמיעוט במועצת העיר ויהפוך לאסון של ממש עבור תושבי העיר החרדים
 

 

לקראת הישורת האחרונה חשש רב בבית שמש כי שלומי אמונים  לא ישקיעו את המאמצים בבחירות אבוטבול לאור העובדה כי כל הפעילים בעיר עברו לעבוד למען יוסי דייטש בירושלים.

עתה מתברר כי השלום המבורך בין פלגי יהדות התורה בבית שמש, מתברר כנקודת חולשה של הרשימה המאוחדת – ג'. בעוד בערים חרדיות אחרות מערכת הבחירות המקומית גרמה לפילוגים רבתיים בין הסיעות השונות, בבית שמש התאחדו אגודת ישראל, שלומי אמונים ודגל התורה תחת קורת גג אחת, ומתברר שיש מי שמנצל את האחדות והשלום על מנת למשוך מצביעים טבעיים מתוך המפלגה.

על פי דיווחים מבית שמש, בחסות ה"תרדמת" שנוצרה בעקבות האחדות, מתברר כי "הפלג הירושלמי" המריץ בעיר מפלגה עצמאית שסימנה "עץ", הקים מטה הסברה מיוחד למגזר החסידי, ומושך אליו רבים מתוך מגזר זה – כאשר קבוצות רחבות של מספר קהילות חסידיות בעלות נוכחות גדולה בעיר, עוזבות את המחנה הטבעי – "שלומי אמונים", ומתחייבות להצביע עבור רשימת "הפלג".

מדובר, בין השאר בקבוצות הנמנות על הקהילות הבאות: ויז'ניץ, ויז'ניץ מונסי, רחמסטריווקא, בוהוש, באבוב (45), סלאנים, ופלג גדול בחסידות ברסלב בראשות הרב שמעון טייכנר. פורשים אלו אמנם תומכים בראש העיר הרב משה אבוטבול, אך עשויים לגרום לאובדן של מנדט מהרשימה המאוחדת – ג'. מנגד, בסיעת שלומי אמונים עומדים חסרי אונים מול אובדן הקולות הביתיים.

בבית שמש מביעים חשש כבד כי למרות תוספת הקולות החסידיים, רשימת "עץ" עשויה שלא לעבור את אחוז החסימה בבחירות, וכתוצאה מכך הנציגות החרדית לא תהווה רוב במועצת העיר. המועצה החדשה תמנה 21 חברים, ובמידה והסיעות החרדיות לא ישיגו 11 מושבים, העיר צפויה לקדנציה שלישית ברציפות בה הנציגות החילונית מהווה רוב במועצה, וכתוצאה מכך חוסמת מיזמים לטובת השכונות החרדיות והציבור החרדי בעיר בית שמש.

לחשש הכבד לניצחונה בבחירות של מועמדת המחנה החילוני בעיר, הגב' בלוך, כתוצאה משאננות ואדישות הרחוב החרדי, מצטרף החשש שהנציגות החרדית תהווה מיעוט במועצת העיר. תסריט כזה, אם וכאשר יתממש, עשוי להפוך לסיוט של ממש עבור התושב החרדי בבית שמש, ועבור מוסדות התורה והחסד הרבים בעיר.

לנוכח הנתונים הקשים, אומרים היום עסקנים בבית שמש, כי אם לא תהיה התעוררות של ממש בציבור החרדי כולו, לציית להוראת מועצות גדולי התורה להצביע עבור ראש העיר הרב משה אבוטבול ועבור רשימת ג' – עשויה להיגרם תוצאה הרת אסון, לתושבי בית שמש ולציבור החרדי כולו, אשר מייחל להמשך בניית שכונות רמת בית שמש כפיתרון הדיור הראשי לציבור החרדי בארץ כולה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. סתירה פנימית בכתבה

  עץ נמצאת גם ככה על סף אחוז החסימה כך שאם יעברו "מאות" קולות לעץ היא ודאי עוברת.

  שמואל |
  הגב
 2. עובדות רבותי!

  עץ תעבור.
  ואם אתם כ"כ חוששים אז תביאו 100 200 קולות לעץ.
  אבל זה לא ילך להפחיד.
  הציבור תומך בהם ומגיע לו.

  רק אמת! |
  הגב
 3. בני תורה היא בית לכל מי שלוחם במכסות הגיוס

  רבי שמואל זצ"ל הקים את תנועת בני תורה כדי להילחם נגד מחריבי היהדות מבית ומחוץ, לכן קהילות חשובות מכל החוגים והעדות מצביעות עץ בני תורה כי עץ נאבקים במכסות הגיוס לצבא השמד, והמפלגות החרדיות האחרות הם פשרניות ומשתפות פעולה עם האוייב תמורת כיסאות.

  יוני |
  הגב
 4. רשימת עץ תעבור ובגדול "אין מה לדאוג"

  מי שילם לכם על הכתבה?

  יוסף |
  הגב