אבוטבול מגנה את יידוי האבנים: "המרים יד על חברו נקרא רשע"

"אני מוקיע זאת גם בשם החוק וגם בשם ההלכה היהודית", הוסיף ראש העיר. פעילים בבית שמש מארגנים מחאה בעקבות תקיפת החייל

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול גינה הערב את תקיפת החייל בבית שמש: "עצוב שישנם תושבים כאלו קיצוניים", הוא אמר, "אני חוזר על קריאתי בעצרת יום הזיכרון לחללי צה"ל היקרים, לאותם קיצוניים, להסתלק ולעזוב את העיר. הם אינם מתאימים לאחדות הנדרשת בבית שמש.

"אני מוקיע זאת גם בשם החוק וגם בשם ההלכה היהודית", הוסיף ראש העיר, "דברים דומים נאמרו על ידי גם בחנוכת בית יד לבנים שהקמתי לזכר חללי צה"ל הי"ד".

אבוטובל קורא למשטרה ולרשויות החוק לאתר את הפושע ולהענישו במלא חומרת הדין "המרים יד על חברו נקרא רשע".

בעקבות התקיפה, פעילים בבית שמש מארגנים הפגנה הערב ב18:30 עקב זריקת האבן על החייל, בהודעתם נמסר: ״בעקבות האירוע היום בו חייל צה"ל נפגע מאבן שהושלכה עליו ברמה ב ונפצע ונזקק לטיפול רפואי , נתכנס היום ב18:30 בפינת הרחובות רבי אלעזר ונהר הירדן למחות כנגד האלימות המשתוללת בשכונה הזו,למחות על אוזלת ידן של הרשויות, למחות על זילות כבודם של חיילי צה"ל . אנחנו נהיה שם עם דגלים ושלטים ונדרוש החלת ריבונות של מדינת ישראל גם על רמת בית שמש".

החייל סיפר לצוות מד"א שהחרדים הבחינו בו בזמן שנסע ברכב אזרחי בשכונת רמת בית שמש, ראו שהוא לובש מדים ואז יידו אבנים.

הדיווח על יידוי אבנים ברחוב רבי אלעזר התקבל במד"א בשעה 10:05. חובש רפואת חירום במד"א איינאו מולה סיפר: "כשהגענו למקום ראינו את נהג הרכב מתהלך במקום התאונה בסמוך לרכב שהתנגש בעמוד חשמל. סיפרו לנו שהוא פגע בעמוד לאחר שיודו לעברו אבנים. הוא היה נסער וסבל מחבלות קלות. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו במצב קל לבית חולים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.