אבוטבול; מודה לנתניהו

ראש עיריית בית שמש מר משה אבוטבול: הגיב הערב  להודעת ראש הממשלה כי לא יחלק את בית שמש, 'אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על התמיכה והחיזוק שנתן באמצעות ח"כ צחי הנגבי לבית שמש אחת ומאוחדת ולא מפוצלת, ולהקמת קואליציה רחבה בה יהיו שותפים כלל נציגי המועצה'. אמר.

לדברי אבוטבול, עצם הצגת הדרישה לפיצול העיר בעקבות תוצאות הבחירות החוזרות ונשנות, היא עלבון לנאורות ולדמוקרטיה של החברה הישראלית, ומהווה סוג של מבחן האם ניתן לשנות את כללי המשחק הדמוקרטי לאחר תום המשחק, ישנן ערים בהם הדמוגרפיה פעלה בכיוון ההפוך ואף אחד לא העלה על דעתו דרישה מופרכת כזו.

 לעצם הרעיון, הוא אינו מעשי, הן מבחינת עמדת  הממשלה ומשרד הפנים לאיחוד רשויות ולא לפיצולן, והן בעובדה הפשוטה שלא ניתן לחלק רחובות ולהקים חומות בתוך בניינים מעורבים, שהרי למעלה מ-3000 איש בבית שמש הותיקה תמכו במשה אבוטבול, וכן להיפך, תושבים ברמת בית שמש תמכו באלי כהן.

בנוסף, הוא גם לא משתלם, כיוון שבזכות בניית השכונות החדשות, הזרמנו תקציבי עתק לשדרוג ופיתוח תשתיות בעיר הותיקה, כתוצאה מהסכמי "חדש מול ישן" אותם חתמתי מול משרד השיכון.

חשוב להדגיש, כי בניגוד לרושם הנוצר לפעמים בתקשורת. רוב תושבי העיר חיים יחדיו בהרמוניה ובאחדות, ולשם כך אני משקיע מאמצים מרובים ופועל רבות לפיוס בין המגזרים השונים, ואף הקמתי את השולחן העגול, בו חברים נציגים מרכזיים מכל הקהילות השונות בעיר, חילוניים, חרדיים ודתיים ואפילו נציגי העדה החרדית, הפועלים יחדיו לפתרון סוגיות השנויות במחלוקת ולהידברות אמיתית ושקטה.

'מדינת ישראל צריכה לעודד את האתגר הזה ולהוכיח שאנחנו אכן עם אחד ומסוגלים לחיות יחד'. הוא מדגיש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.