אבו מאזן הורה: בית המחבל שנהרס בשבת – ייבנה מחדש

בכיר בהנהגת הפתח, חוסיין א-שייח', אמר כי יו"ר הרשות אישר את המהלך. כזכור, כוחות רבים של צה"ל הרסו בשעות הבוקר המוקדמות בשבת את ביתו של איסלאם אבו חמיד, שהשליך לפני חצי שנה לוח שיש על לוחם דובדבן, סמ"ר רונן לוברסקי, בזמן שהיה בפעילות מבצעית, והרג אותו

שעות לאחר שצה"ל הרס את ביתו של המחבל שהרג את סמ"ר רונן לוברסקי, אומר בכיר הנהגת פתח, חוסיין א-שייח', כי אבו מאזן הורה לבנות מחדש את בית משפחת איסלאם אבו חמיד במחנה הפליטים אל עמרי שסמוך לרמאללה.

כוחות רבים של צה"ל הרסו בשעות הבוקר המוקדמות בשבת את ביתו של אבו חמיד שהשליך לוח שיש על לוחם דובדבן בזמן שהיה בפעילות מבצעית והרג אותו. בפעילות הכוחות להריסת ביתו של המחבל השתתפו גם לוחמי יחידת דובדבן  אשר גם איתרו ולכדו את המחבל ב-13 ביוני 2018.

הפעולה הזו נחשבה למורכבת יחסית כיוון שבית המשפחה נמצא בלב מחנה הפליטים הצפוף ועל כן, לפי סרטונים רבים שהעלו תושבים פלשתינים לרשתות החברתיות, נאלצו הכוחות לסגור שטח נרחב יחסית ולפעול כשאבנים מושלכות לעברם.

בספטמבר האחרון הודיעו בצה"ל למשפחת אבו חמיד כי הכוחות עתידים להרוס שתי קומות בבניין בו הם מתגוררים אך לאחר בדיקה נוספת החליטו להשמיד את הבניין כולו. לפני כשבועיים דחה בג"ץ עתירה נגד הרס הבניין ולמשפחה ניתנו עשרה ימי התארגנות, שהסתיימו אמש.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.