"אבו מאזן כבר לא חלק מהפיתרון – הוא הבעיה"

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, נאם היום (ג') במועצת הביטחון מיד לאחר נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, שאמר כי ישראל "סוגרת באופן מכוון את הדלת על פתרון שתי המדינות".

דנון הגיב לדבריו של אבו מאזן ואמר: "הבהרת היטב באמצעות דבריך ומעשיך, כי אתה כבר לא חלק מהפיתרון אלא שאתה הבעיה."

השגריר דנון הוסיף, "דיברת כעת על מחויבות לשלום בפני חברות מועצת הביטחון. כך אתה מדבר לעיתים תכופות על הבמה הבינלאומית אך כשאתה מדבר לאנשיך, אתה שולח מסר שונה לחלוטין." אמר השגריר ופירט בפני המועצה שורת ציטוטים אנטישמיים ודברי הסתה לאלימות מנאומיו של אבו מאזן.

לדברי דנון, : "ההסתה של אבו מאזן לא מסתיימת רק ברטוריקה. הוא הפך את מימון הטרור למדיניות פלסטינית רשמית. בשנת 2017, הוא הפנה כ-345 מליוני דולרים מתקציב הרשות למימון משכורות של מחבלים שרצחו ישראלים. הסכום הזה מהווה מחצית מהסיוע הבינלאומי השנתי שמקבלת הרשות הפלסטינית. בכסף הזה הוא יכול היה לבנות ארבעים בתי חולים ולמעלה ממאה בתי ספר מדי שנה."

השגריר מנה בפני המועצה את כל יוזמות השלום והמו"מ המדיני שאבו מאזן דחה מאז כניסתו לתפקיד בשנת 2005 ואמר: "הממשל האמריקאי שוב עובד קשה כדי לקדם את תהליך השלום. אבו מאזן, לעומת זאת, שוב מחפש אחר תירוצים. הפעם, הוא טוען שההחלטה האמריקאית  על הכרה בירושלים הביאה אותו לדחות את המשא ומתן" דנון הוסיף כי: "במשך למעלה משלושת אלפים שנים ירושלים הייתה ללב ולנשמה של העם היהודי, והיא תישאר בירתה המאוחדת של ישראל לנצח."

השגריר דנון סיכם ואמר: "מדי יום יהודים בכל העולם פונים לירושלים ומתפללים לשלום. אין לנו ספק כי יבוא היום בו הפלסטינים יתברכו בהנהגה שבאמת חולקת איתנו את החלום הזה."

בפתח הדיון נשאו דברים מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש ושליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.