אבו מאזן לשגריר ארה"ב: "בן כלב"

יושב ראש הרשות הפלסטינית קילל בנאום את השגריר האמריקני בישראל, שלא נשאר חייב.

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן, יצא במתקפה חסרת תקדים היום (ב') על השגריר האמריקני בישראל דיוויד פרידמן וכינה אותו 'בן כלב'. "האמריקנים מעודדים את ההתנחלויות, ודיוויד פרידמן בראשם. הוא 'בן כלב מתנחל'", אמר אבו מאזן.

שגריר ארה"ב בישראל לא נשאר חייב. ‏״שלושה יהודים נרצחו בדם קר והתגובה מהרשות הפלסטינית הייתה דממה. אבו מאזן בחר להגיב לפני כמה דקות וקרא לי 'בן כלב'. זו אנטישמיות או מחלוקת פוליטית? אני לא אחליט. אשאיר את זה לקהל", אמר פרידמן בנאום שנשא הערב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו, יצא להגנת פרידמן. "ההשתלחות של אבו מאזן בשגריר ארה"ב, דיוויד פרידמן, אומרת הכל. פעם ראשונה מזה עשרות שנים שהממשל האמריקני הפסיק לפנק את מנהיגי הפלסטינים והוא אומר להם: עד כאן. כנראה שההלם מן האמת גורם להם לאבד את העשתונות".

גם השר נפתלי בנט התייחס לאירוע. "דיוויד פרידמן, אחרי שנה בלבד בתפקיד, כבר אפשר לומר כי אתה תירשם בדפי ההיסטוריה של ישראל בתור חבר אמת של מדינת ישראל".

יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, אמר כי על הקהילה הבינלאומית להגיב בחריפות לאבו מאזן, אם לא יתנצל על דבריו.

"דברי אבו מאזן על השגריר פרידמן הם חרפה ראויה לכל גינוי אפשרי. קורא לכל הקהילה הבינלאומית ובראשם המדינות התורמות לרש״פ לגנות בכל תוקף את הדברים ולבחון סנקציות אם לא יחזור בו", הסביר לפיד.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.