אבו מאזן מסית: "רבנים דרשו להרעיל פלסטינים", נתניהו: "עלילת דם"

בזמן שהממשלה תוקפת את מדיניות ההסתה של הרשות הפלסטינית נגד ישראל, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען כי דווקא ישראל היא זו שמסיתה נגד העם הפלסטיני. אבו מאזן אמר את הדברים בנאום שנשא היום בפני הפרלמנט האירופי. ראש הממשלה אמר כי סירובו של הנשיא הפלסטיני להיפגש עם הנשיא ריבלין בבריסל מראה את פרצופו האמיתי של עבאס

בזמן שהממשלה תוקפת את מדיניות ההסתה של הרשות הפלסטינית נגד ישראל, יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן טוען כי דווקא ישראל היא זו שמסיתה נגד העם הפלסטיני. אבו מאזן אמר את הדברים בנאום שנשא היום בפני הפרלמנט האירופי. ראש הממשלה אמר כי סירובו של הנשיא הפלסטיני להיפגש עם הנשיא ריבלין בבריסל מראה את פרצופו האמיתי של עבאס.

"הם (הישראלים) אומרים 'הפלסטינים מסיתים, הפלסטינים מסיתים'", אמר אבו מאזן. "רק לפני שבוע קמו מספר רבנים בישראל ופרסמו הכרזה ברורה בה הם דרשו מהממשלה להרעיל את המים כדי להרוג פלסטינים".

"האין זו הסתה?", פנה אבו מאזן לנוכחים בפרלמנט. "האין זו הסתה ברורה לרצח קולקטיבי של העם הפלסטיני? אנחנו נגד הסתה". דברים אלו מצטרפים לדברים הנוספים שאמר אבו מאזן בנאום זה: "מאז אוסלו לא הושגה שום התקדמות – אנחנו מנהלים משא ומתן על מנת לנהל משא ומתן"

"אנו מוכנים למדינה המשתרעת רק על 22% מהשטח ההיסטורי שלה, גבולות 67', וזו הקרבה", הוסיף אבו מאזן בנאומו. "המשא ומתן לא יכול להתחיל בלי שיציבו דד-ליין, בלי מעקב ופיקוח על ההסכם – ממש כמו ההסכם עם אירן".

(באדיבות רשת)

אבו מאזן, שסירב לפגישה עם נשיא המדינה ראובן ריבלין השוהה גם הוא בבריסל, הטיח בנאומו האשמות קשות כלפי ישראל. "ישראל פתחה בשלוש מלחמות בעזה והרגה אלפים, עשרות משפחות חדלו מלהתקיים", הוא תקף. "ישראל הפכה את המדינה שלנו לכלא באוויר הפתוח".

"פעולות ישראל מעודדות את הטרוריסטים", הוא טען. "היא נותנת להם את כל הסיבות לפעול. אל תאפשרו לפלסטינים ליפול לידי הקיצונים – הטרוריסטים. כעדות לכך שהחברה הפלסטינית אינה קיצונית מטבעה, הוסיף אבו מאזן: "החברה הפלסטינית היא חברה שוויונית, בה הנשים והגברים שווים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) לדברי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו מאזן) מוקדם יותר בבריסל על כך שהוא דוחה את הצעת נשיא הפרלמנט האירופי, מרטין שולץ, לקיים פגישה עם הנשיא ראובן ריבלין. "אבו מאזן הראה בבריסל את פרצופו האמיתי", הצהיר נתניהו,

"מי שמסרב לפגוש את נשיא המדינה ואת ראש הממשלה נתניהו למשא ומתן ישיר, ומי שמפיץ עלילת דם מול הפרלמנט האירופי, טוען בשקר כי ידו מושטת לשלום. ישראל מחכה ליום שאבו מאזן יפסיק להפיץ שקרים ולעסוק בהסתה. עד אז, תמשיך ישראל להגן על עצמה מפני ההסתה הפלסטינית, שמניעה מעשי טרור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.