אבו מאזן מפתיע – "איננו תומכים בחרם על ישראל"

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מפתיע דווקא בזמן שהותו בדרום אפריקה, הדוגלת בחרם נגד ישראל ובתגובה לשאלה במסיבת עיתונאים הצהיר: "לא, איננו תומכים בחרם על ישראל", אבו מאזן הגיע לדרום אפריקה לטקס האשכבה של נלסון מנדלה.

אבו מאזן הסביר כי הוא תומך בחרם על מוצרי ההתנחלויות "הישראלים צריכים להפסיק לבנות על אדמותינו, אבל אנחנו לא דורשים מאף אחד להטיל חרם על ישראל" הוא הוסיף כי "יש לנו יחסים עם ישראל, ויש לנו הכרה הדדית עם ישראל".

בדרום אפריקה ממוקמת -BDS – תנועה שמכילה בתוכה עשרות עמותות מהעולם, הן משטחי הרשות הפלסטינית וגם מישראל, תנועה זו מובילה את קמפיין הדמוניזציה, הדהלגיטימציה והחרם הכללי נגד מדינת ישראל.

הצהרתו של אבו מאזןמעוררת תגובות רבות מציבור התומכים של תנועה זו, שבוע הם זכו להישג נוסף, בשעה שמרצים של האגודה ללימודים אמריקאיים בארה"ב הצביעו בעד החרם. זוהי אגודת המרצים השנייה שתומכת בחרם. הצבעות נוספות תערכנה באגודות מרצים בארה"ב, בזמן הקרוב.

לאחר ההצהרה המפתיעה נשמעה בקורת נוקבת, מחוגים שונים בהם הוכתר אבו מאזן כ"משתף פעולה". גם בישראל נאמרו ביקורות שונות על אבו מאזן, תוך התייצבות לצד קמפיין החרם הכללי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.