אבו מאזן מתחרט לכבוד ביקורו של נשיא צרפת ואומר "למרות הבנייה בהתנחלויות נמשיך במשא ומתן"

לרגל ביקור הנשיא הצרפתי הולנד ברמאללה אמר אמש (א') יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן כי הוא "מחויב למסגרת הזמן שקבעה ארה"ב וזאת "ללא קשר להתפתחויות בשטח".

בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP שהתקיים במוקטעה ברמאללה , סיפר כי "למרות אכזבתו מהבנייה בהתנחלויות, הוא מחוייב לפעול לקידום שיחות השלום עם ישראל".

"אנו מחויבים ואף נפעל במשך תשעת החודשים…לאחר מכן נגיע להחלטות הראויות. העם הפלסטיני יודע שהדרך לשלום היא באמצעות משא ומתן. אך הוא יודע בנוסף כי אנחנו נעמוד על עקרונותינו". בדיווח של סוכנות הידיעות הצרפתית נאמר כי מדובר בסוגיות הכוללות חזרה לקווי 1967, הפיכת מזרח ירושלים לעיר הבירה הפלסטינית וכן זכות השיבה.

 "זה מה שהעם הפלסטיני מבקש מאתנו להשיג מהצד הישראלי. אם לא נשיג זאת – לא נחתום על דבר" הוסיף אבו מאזן.

כזכור, בסוף החודש האחרון, שחררה ישראל, 26 אסירים מהם רוצחים וברשות הפלסיטנית "מפנקים" את משוחררי "הפעימה השנייה" ומחליטים להעניק להם שורת הטבות נדיבות.

נודע, כי כל אחד מהאסירים המשוחררים יקבל מענק בסך 50 אלף דולרים.

כל אסיר שהיה כלוא בישראל יותר מ-25 שנים, יקבל בנוסף מעמד של סגן שר או דרגה המקבילה לאלוף -שיעניק לו משכורת חודשית בסך 14 אלף שקלים.

אסיר  ששהה בכלא הישראלי בין 15 ל-25 שנים יקבל מעמד של מנכ"ל משרד ממשלתי או דרגה המקבילה לתת-אלוף וכן משכורת חודשית בסך 10 אלף שקלים.

עיסא עבד רבו, הנחשב לאסיר הוותיק ביותר, יקבל מענק בסך 60 אלף דולרים ובנוסף הובטח לו כי אם יינשא, הרשות תישא בעלויות החתונה.

כל הדברים הללו, נאמרו וזאת בתוך משבוע מהודעתו של אבו מאזן, בה טען כי צוות המו"מ התפטר בגלל אישור הבנייה להתנחלויות " אנו ננסה לשכנע אותם לחזור בהם, או שנרכיב משלחת חדשה" אמר אבו מאזן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.