אבו מאזן: "קבוצת מתפרעים פעלה בצורה חסרת אחריות" (וידאו)

האם עבאס משנה כיוון? לראשונה מאז פרוץ גל האלימות והטרור מגנה יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן את הצתת קבר יוסף הצדיק בשכם: "קבוצת מתפרעים פעלה בצורה חסרת אחריות, נעניש אותם". אבו מאזן הורה להקים ועדת חקירה ולהתחיל באופן מידי בשיקום הנזקים במקום. {הצתת קבר יוסף הצדיק}

פעם ראשונה מאז פרוץ גל הטרור האחרון נשמע גינוי חריף של אבו מאזן: יו"ר הרשות הודיע כי הוא מוקיע ומגנה את הצתת מתחם קבר יוסף בשכם הלילה (שישי) והורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע.

בהודעה שנמסרה מלשכתו."הנשיא מחמוד עבאס החליט להקים באופן מידי ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע שבו קבוצת מתפרעים פעלה בצורה חסרת אחריות, ויש להתחיל בשיקום הנזקים שנגרמו כתוצאה מהמעשה המגונה הזה".

עוד נכתב: "עבאס הדגיש כי הוא מתנגד בתוקף למעשים מסוג זה שמנוגדים לחוק ולסדר ומוציאים שם רע לתרבותנו, לדתנו ולמוסרנו, הוא הורה לגורמים האחראים לבצע את מלאכת השיקום במהירות ולהגיש את ממצאי הדוח".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לפגיעה בקבר יוסף הלילה: "שוחחתי הבוקר עם גורמי הביטחון באזור שכם ועם יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון. ליבי כואב ודואב למראה התמונות המזעזעות מהצתת מתחם קבר יוסף. זו הפעם השנייה תוך פחות משנה שקבר יוסף מחולל ומוצת בידי פורעים. מדינת ישראל איננה יכולה להשלים עם תופעות כאלה. הפגיעה במקומות הקדושים ליהודים היא פשע שנאה המהווה הפרה מתמשכת ובוטה של החוק הבין-לאומי ופגיעה ברגש יהודי ואנושי בסיסי. במאבק הזה אנו חמושים בצדקת דרכנו ואמונתינו. אני רוצה לחזק את ידי כוחות הביטחון על מלחמתם העיקשת בטרור ועל מאמציהם הבלתי נלאים להשיב את הסדר ולהבטיח את ריבונותנו".

שר הכלכלה, השר לפיתוח הנגב והגליל ויו"ר ש"ס אריה דרעי, אמר בעקבות הצתת חלקים ממתחם קבר יוסף בידי פלסטינים הלילה: "הצתת מקום קדוש הוא מעשה נבלה, דבר חמור מאד שילבה עוד יותר את האש ועלול לגרום להידרדרות. הפלסטינים שמפיצים שקרים על פגיעה של ישראל בהר הבית, צריכים לעשות הכל כדי למנוע הסלמה נוספת ולעצור את האש, את הפגיעות בנפש ואת הפגיעה במקומות קדושים ליהודים"

צפו: הקבר לאחר השריפה

כזכור, על רקע ההסתה החמורה ברשת שמנהלים חמאס – כמאה פלסטינים הציתו  לפנות בוקר (שישי) את קבר יוסף שבשכם.

דובר צה"ל, סיפר כי האירוע הסתיים עוד לפני שכוחות הגיעו למקום, לאחר שהאש כובתה, הפלסטינים השליכו כמה בקבוקי תבערה על כוחות הביטחון שמיהור לפזר את המפגינים.

השר אורי אריאל הגיב על ההצתה בקבר יוסף הלילה ואמר כי ״הצתת אחד האתרים הקדושים לעם היהודי הוא שפל נוסף ותוצאה של ההסתה הפלסטינית. בעוד הפלסטינים משקרים במצח נחושה על פגיעה בסטטוס קוו בהר הבית הם בעצמם שורפים ומחללים את קודשי ישראל ואין על כך מחילה. אני קורא לראש הממשלה להחזיר את השליטה בקבר יוסף לידי ישראל".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "כיהודי אני חייב להביע זעזוע עמוק מהמעשה הנורא הזה. שאני מאמין שאין אדם מן העולם החופשי שלא יראה בו מעשה ברברי ונפשע. הצתת אחד המקומות הקדושים לעם היהודי. נכס היסטורי לעולם כולו.

"זוהי ברבריות של הרשות הפלשתינית והעומד בראשה. מעשה נוסף המוכיח שלא ניתן לסמוך על 'הפרטנר' הזה", אמר דגן והפנה קריאה לראש הממשלה "להחזיר לאלתר את כוחות צה"ל לקבר יוסף. שכן ברור שאם לא כן. אין מי שישמור על נכס צאן הברזל הזה עבורנו. האחריות היא שוב של אבו מאזן, מכחיש השואה, והוא צריך לתת את הדין על כך".

הקבר הבוער

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.