אביב גפן יחזור בתשובה? • גפן בבית הכנסת בבת גלים: "מחכה להארה משמיים"

האם אביב גפן בתהליכי חזרה בתשובה? במסגרת תוכנית ריאלטי 'דה ווייס' במדיה הישראלית ששודרה אמש, ביקר הכוכב החילוני אביב גפן בבית הכנסת בניר גלים שבחיפה, השכונה היא מקום מגוריה של המשתתפת הדתייה אופיר בן שטרית.

באתר מעריב דווח כי אביב לבית הכנסת ביקש גפן כיפה, וחברי המושב מיד נענו לבקשתו והשניים ניהלו דיון פילוסופי אמוני על קיום אלוקי בעולם.

"דעי לך שאני מקנא בך. בלי הומור ובלי ציניות, אני מקנא במי שמאמין במשהו גדול יותר. זה מקסים בעיני", הבהיר גפן . "ניסיתי, הלכתי, קראתי ולמדתי".

המתמודדת אופיר בן שטרית ענתה לגפן "לא צריך לקרוא ולחקור הרבה. לפעמים זה מספיק ברגש הקטן הזה בפנים".

אביב כבר צמא לדת לא מעכשיו: לפני כשנה הקליט יחד עם הזמר אביתר בנאי את השיר "יש שמיים מעליי". בשיר נשאלות שאלות אמונה "להסתובב זה לא אומר להיות חופשי, יש שמים מעליי יש בתוכי שמים, מוכן הכל לא מפחד עד שארגיש".

במעריב דווח כי גפן שאל את אופיר למה זה לא קורה לו. למה הוא לא מגיע להבנה ואמונה אמיתית. "אני חושבת שמי שלא בא מהעולם הדתי, יש לו איזו נקודה בחיים שבא הוא מרגיש שיש משהו מאחורי העולם הזה. אולי הרגע הזה עוד לא קרה לך" עונה לו אופיר.

"אני מאחל לעצמי להגיע לרגע גדול של הארה ואמונה וזה עוד לא קרה לי. בלי ציניות – זה מבאס. את רואה משהו שאני לא רואה. אני כן יהודי, יש לי אמא שלמדה בבית ספר דתי, אני קרוב לזה, אני מדבר על זה. מכיר את התנ"ך ואת התורה, מחכה לרגע שתהיה לי איזושהי הארה."

בימים כאלו, מחמם את הלב…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.