אביב גפן מתוודה: "עברתי התפכחות כואבת"

הזמר אביב גפן שהיה עמוק בשמאל חצה קווים ובראיון לידיעות אחרונות הוא מודה: עברתי התפכחות כואבת. הבנתי שהאשראי של התירוצים של חמאס הולך ואוזל. הפלסטינים בעזה בחרו בחמאס, שהשקיע את הכסף שלהם במנהרות טרור במקום בקידום העם שלהם.

כוכב הזמר החילוני אביב גפן שינה את עמדתו בשל הלחימה ברצועת עזה ומטחי הרקטות לעבר ישראל. בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות" גפן מכחיש שערק לימין אבל מודה כי שינה את עמדתו "נשארתי שמאל, אני שייך אליו לגמרי, אבל עברתי התפכחות כואבת. הבנתי שהאשראי של התירוצים של חמאס הולך ואוזל. הפלסטינים בעזה בחרו בחמאס, שהשקיע את הכסף שלהם במנהרות טרור במקום בקידום העם שלהם. עזוב את הדיון הארוך איך הגענו למצב הזה. אבל אם זה המצב, כרגע אנחנו צריכים לחוות את שלב הטיפול בפצע המדמם שם. עדיף לא ללכת מכות בינינו".

גפן מדבר על החברים בשמאל "כרגע הרחוב צריך להיות שקט ולכאוב את כאבי המשפחות. זה גם זמן להיות עצובים על כל החפים מפשע שנפגעו בעזה. מוות זה מוות. זה לא זמן להתלהם. צריך לשמור על שקט ולהתנגד לאלימות בכל צורה. לא אסכים שהמתלהמים ייקחו את המלחמה וישתמשו בה ככלי נשק. הילד שלי לא צריך לשמוע קריאות כמו 'מוות לערבים'. רוצים להכחיד פה עם שלם? הרי אין מישהו שיכול באמת להחזיק בדעה כזו ולטעון לנורמליות. זה נהיה סלוגן, וזה מחריד".

על עיתונאי "הארץ" גדעון לוי שתקף את טייסי חיל האוויר אמר גפן, "גדעון לוי טוען שהטייסים הם סוג של פושעי מלחמה ואותי זה מקומם. זה כמו שמישהו יאשים את הטילים ולא את החמאס. אני חושב שהוא סתם פחדן ולא שם את הבול על הכתובת הנכונה. גם הוא פרובוקטור בשקל. הוא דיבר על חיילים בני 18 ששולחים אותם לקרב. דיברתי בצאלים עם לא מעט חיילים שהלכו לעזה עם פחד, השאירו נוטס בטלפונים, על מה יקרה אם ימותו. אז בהם גדעון לוי נכנס? חוץ מזה, בנאדם, אתה לא יכול לסקר את הסכסוך הישראלי־פלסטיני וגם להיות באותו שולחן עם קותי ולפרשן את מה שקורה ב'אח הגדול'. זה קצת פוגע באמינות. אתה רואה את אהוד יערי יושב ליד קותי ומביע דעתו על תוכנית ריאליטי?"

גפן זועם על  חנין זועבי, "אני לא אוהב גם אותה. בעיניי היא אדם אלים, שמסית לאלימות, וחוץ מלהפריד בין אנשים ולסכסך לא עשתה כלום. זועבי שותלת רוע וזדון, פרובוקטיבית בשקל. מצד שני, קראתי את המכתב של זוהיר בהלול, על איך זה להיות ערבי בישראל, ובכיתי ממה שכתב. כן ירבו כמוהו ופחות כמוה. הוא הביע ייאוש מאוד גדול שהתחברתי אליו".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.