אביגדור פלדמן מסיר את הכפפות: "בפרקליטות יכולים לחסל כל אדם שעולה בדעתם"

פרקליט הצמרת אביגדור פלדמן, שייצג בין היתר את הרב יאשיהו פינטו, באמירות חסרות תקדים נגד מערכת המשפט בישראל. "אף אחד לא מדבר על הלחץ שמפעילה הפרקליטות על השופטים, זה מוביל אותנו למדינות כמו ארגנטינה"

מערכת הצדק? עורך הדין אביגדור פלדמן, מבכירי הפרקליטים בישראל, מותח ביקורת חסרת תקדים על מערכת המשפט הישראלית, כשבמרכז הביקורת שלו עומדת פרקליטות המדינה.

"כנופיית שלטון החוק היא מכונה, היא יכולה להעיף ולהרים ולהוריד את כל מי שהיא רוצה. היא שומרת בכספת תיקים על כל אחד, ואין כמעט אדם שאין לו תיק. כל אחד מאתנו נתון למעשה בכף הפרקליטות. בוקר אחד, ואני מצטט מקפקא, מי יוציא נגדנו דיבה רעה. פתאום בבוקר תגיע משטרה אל פתח הבית ותעצור אותנו. הדברים האלה קורים כל יום", אומר פלדמן בראיון לסדרה 'דיני נפשות' שתשודר בקרוב בערוץ 10.

פלדמן מוסיף: "בפרקליטות יכולים לחסל אדם, כל אדם שיעלה בדעתם וברצונם לחסל אותו, ויהיה כוחו כאשר יהיה. אני מכיר מספר ניכר של אנשים, שתפרו להם תיקים. אתה יודע שתורשע, ואחרי שתורשע אתה גם צריך לשכוח את זה, לצמצם את הנזק ככל האפשר, להגיע להסדר טיעון, להגיע למשהו… לצפות שבית המשפט יראה את העוול שנעשה לך בוקע מתוך התיק? לכך יש סיכוי נמוך ביותר.

ההנחה של הרבה אנשים היא שכאילו אתה יכול לבוא ולומר לעצמך לא עשיתי כלום, אני חף מפשע, אני אגיע אחר כך לבית המשפט ובית משפט יזכה אותי. אנשים שסבורים שאפשר לסמוך על בית המשפט, שאפשר לסמוך על הפרקליטות שתסגור תיק, האנשים האלה חיים בסרט".

במהלך דבריו האשים פלדמן את הפרקליטות בכך שהיא מפעילה לחץ על שופטים. לטענתו, "אף אחד כמעט לא מדבר על, או לא יודע על האופן שבו ניתן ללחוץ על שופטים שלא מוצאים חן בעיני המערכת. בין המערכת הפנימית של בית המשפט, בית המשפט העליון, לבין המערכת החיצונית של הפרקליטות. זה באמת מוביל אותנו לארצות כמו ארגנטינה, כמו דרום אמריקה, מקום שבו לפרקליטות יש יכולת להשפיע על שופטים. שופט הוא אדם בלי כוח, שופט הוא אדם מסכן סך הכל, מה יש לו? הוא יכול להילחם? אסור לו אפילו לדבר. אסור לו לתת ריאיון בלי שיקבל אישור, ולכן כשהפרקליטות מתחילה להפעיל לחץ על שופטים זה סוף העולם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.