אביעד הכהן ליועמ"ש: "דרעי לא מוסמך לדחות את הבחירות"

לאחר שפעילי שס יצאו לעיר להחתים את התושבים לחתום על עצומה הקוראת לשר הפנים לדחות את הבחירות בעיר, ‏פרופסור אביעד הכהן מתייחס במכתב ששיגר ליועץ המשפטי בו קרא לו שלא להעתר לבקשת דרעי לדחות את הבחירות בעיר

לאחר שפעילי שס יצאו לעיר להחתים את התושבים לחתום על עצומה הקוראת לשר הפנים לדחות את הבחירות בעיר, ‏פרופסור אביעד הכהן מתייחס במכתב ששיגר ליועץ המשפטי בו קרא שלא לאפשר לשר דרעי לדחות את הבחירות מעצם היותו נוגע בדבר.

בראיון לקול ברמה התייחס לעניין העתקת מקום המגורים לאלעד ואומר "לא רעייתו ולא ילדיו עברו לשם, העותר התפטר מתפקידו בירושלים לאחר שמונה ימים, אז ככה שלכל הדעות מרכז חייו לא באלעד".

פרופסור אביעד הכהן לגלסנר ב'קול ברמה': לא מופתע מהתוצאה, היו בתיק קשיים רבים. העותרים טעו כשעירבו את גדולי ישראל בטענותיהם.

תנועת שס יצאה בהודעה כי בעקבות פסילתו של פינדרוס מתארגנים בתנועה לחתימת עצומה למשרד הפנים שיורה על דחיית הבחירות באלעד. בהודעה ששיגרה התנועה נכתב כך: "בעקבות שרשרת האירועים המחפירים בימים האחרונים, בהם ננקטו צעדים חסרי תקדים לפסילת מועמדם של גדולי ישראל לראשות העיר אלעד הרב יצחק פינדרוס, מתארגנים אלפי תושבי אלעד, בברכת מרנן ורבנן שליט"א לחתימת עצומה המונית למשרד הפנים, שיורה לדחיית הבחירות בעיר אלעד כדי לאפשר הצגת מועמד המקובל על רוב תושבי העיר".

יצוין כי החוק מאפשר את דחיית הבחירות במידה ומשרד הפנים משתכנע כי ישנן נסיבות חריגות לכך. "המציאות היא שהיום נקבע שלרוב מוחלט של תושבי העיר אין מועמד, המציאות הזו לא מאפשרת את קיום הבחירות בצורה הגונה וראויה", מסרו במטה החתמת העצומה למען תושבי אלעד.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האם בית משפט יכול לפסול מפלגה? אי אפשר יותר כי

  הגיעו מים עד נפש. כמה תככים ושקרים והשחתת רכוש ופגיעות באנשים ןהעסקת ילדים עוד נראה בשבוע הקרוב?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. עצניק

  ברור שאתה עצנעק אין ספק בכלל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מיותר. זה בדיחה להוציא את התסכול על חתימות.....

  ולכן לא צריך להתייחס.

  רק אמת! |
  הגב