רבנים ואישי ציבור עונים על השאלה "מה יהיה כשחרדים יהיה הרוב" – צפו בפרק אחרון "שלטון הרב"

הכתבה של הפרק האחרון בסדרה שלטון הרב נפתחת כשכתב ערוץ 10 אבישי בן חיים נמצא בבית הרב יאשיהו פינטו כשהוא מציג לפניו את נבואות הזעם ושואל את הרב מה יהיה, עונה לו הרב: "אבישי הצדיק, אין אצלינו מושג כזה לכפות, אסור בתורה לכפות, זאת עבירה להתעסק בכפיה, התורה אומרת שאסור לכפות. אין מושג כזה של כפייה. כולנו עם אחד, כולנו יהודים".

הפרק האחרון אסף אבישי בן חיים את צוות עיתון משפחה לפאנל מיוחד שכל אחד הציג את משנתו אבל כולם סיכמו שבשום אופן לא תהיה פה כפיה חרדית.

השר אורי אורבך, למשל, בטוח שהחרדים כלל לא יהיו רוב– וגם אם כן יהפכו, השד, לדבריו, לא כל-כך נורא: "גם כשהם יהיו רוב, הם לא יהיו חרדים. כשהם יהיו במספרים מאוד גדולים, אז הרבה יותר מהם ישרתו בצבא, הרבה יותר יעבדו ויהיו מעורבים הרבה יותר מהיום בחברה".

ח"כ מירב מיכאלי מגיבה על זה: "לא מבהיל אותי לא בהכרח משמח אותי אני צריכה שיהיה פה מדינת עם חופש דת לכל אזרחיה".

עוד בסדרה מתארים שקולו ההלכתי המתון של מרן הרב עובדיה אבד, ושואלים מה יהיה עם תנועת ש"ס להיכן היא תלך". ועל כך דרעי משיב: "את כל הבירוקרטיה הנוראה אנחנו ננסה להפשיט ולהפיץ יהדות ולהאיב היהדות לעם" אומר דרעי לאבישי בן חיים.

ח"כ אליעזר מוזס, יו”ר סיעת יהדות התורה, מבקש להפיח כמה מיתוסים בנוגע למגזר. "שלא תחשוב לרגע שהחרדים נגד לעבוד, אבל אנחנו מאמינים באמונה שלמה באמת שתורה מגנה ומצילה ועושה כל טוב".

הרב אורי שרקי אומר לאבישי בן חיים: "רוב חרדי שינסה לשנות אלת הרוב, זה לא יהיה, אני חושב שיעשו את הכל כדי להשאיר את האחריות על החילונים, גם כשהם יהיו רוב" אומר שרקי ומוסיף שהוא רוצה לקחת את המדינה.

חיים אמסלם מסכם בנחרצות: "אני, כרב חרדי, אומר לך – אם חרדים שאינם עובדים, אינם משרתים ורק מקצינים ינהלו את המדינה, אז אוי ואבוי למדינה שלנו".

צפו בפרק אחרון ומרתק – שלטון הרב – באדיבות ערוץ 10

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.