אבישי בן חיים במתקפה על העיתונאים החרדים

אבישי בן חיים תוקף את העיתנואים החרדים: ומכנה אותם "מנהיגי משנה של החברה החרדית" שלא לומדים תורה (הם הרי עיתונאים), לא עושים צבא (הרי האתוס אומר שכולם לומדים תורה) ואחרי כל זה עומדים בראש הדוחפים את הפוליטיקאים החרדים להגביר את מדיניות הכפייה החרדית בישראל. {"לא לומדים ולא משרתים"}

העיתונאי אבישי בן חיים יוצא במתקפה כנגד העיתונאים החרדים שמצד אחד  נהנים מתהליך ההתפרקות ומאידך מרשים לעצמם לתקוף את הנציגים החרדים על ההתפשרות בסוגיית הכניעה לרפורמים בכותל.

"כלפי תהליך התפרקות החברה החרדית מחייב הפניית הזרקור אל עבר אליטת המשנה שהופכת לבעלת עמדה יותר ויותר דומיננטית: אליטת המשנה של העיתונאים החרדים בעיתונות הלא ממסדית." כותב בן חיים.

בן חיים ממשיך ותוקף את העיתונאים החרדים ומכנה אותם "מנהיגי משנה של החברה החרדית" שלא לומדים תורה (הם הרי עיתונאים), לא עושים צבא (הרי האתוס אומר שכולם לומדים תורה) ואחרי כל זה עומדים בראש הדוחפים את הפוליטיקאים החרדים להגביר את מדיניות הכפייה החרדית בישראל.

לטענת בן חיים, "כאליטת משנה המבצרת את מעמדה יש להם חלק עצום בפירוק שלטון המרנים, בפירוק ההגמוניה הליטאית, בפירוק חומות גטו ההתבדלות ובהחדרת השפעת האינטרנט וגרורותיו אל העולם החרדי ובפירוק מעמדה העליון של אליטת בני התורה, בפירוק אתוס חברת הלומדים.

לא מדובר רק בסיפור פנים חרדי, כי מדובר במי שמשפיעים על דעת הקהל החרדית, על הנציגים החרדים וממילא גם על הישראלים שמחוץ לעולם החרדי.

בן חיים מוסיף ותוקף :לכן חשוב להדגיש – כשברקע כישלון הויתורים לרפורמים או כישלון הניסיון למנוע את הפעלת מתחם התחנה בירושלים בשבת – אנו יכולים לראות שהם מתייצבים לצד חרדים מתונים אחרים ומובילים קו פנים חרדי לא מתון של הלחצת הנציגים החרדים להחריף את מדיניות הכפייה החרדית"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.