אבי אבי רכב ישראל ופרשיו: אלי ישי פרץ בבכי מר: נתניהו: "הוא היה ענק בתורה" – צפו בתמונות

אבי אבי רכב ישראל ופרשיו: תגובות במערכת הפוליטית: בבית החולים עין כרם געו הכל בבכי מר:  חבר הכנסת אלי ישי (ש"ס) אמר לאחר ההודעה על פטירתו של הרב עובדיה יוסף: "ברוך דיין האמת. נפלה עטרת ראשינו, יתומים היינו".

אריה דרעי אמר אבי אבי רכב ישראל ופרשיו, מי ינהיג אותנו, אנו יתומים, רצינו להוציא את הרב מבית החולים, רבנו הלך למנוחות, גדולי עולם יוצאים ומלווים אותו לגן עדן  .

ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע צער עמוק על פטירתו של הרב עובדיה יוסף: "שמעתי ביגון כבד על לכתו של הרב הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, מגדולי הפוסקים בדורנו.

הרב עובדיה היה ענק בתורה ובהלכה ומורה דרך לרבבות. הוא פעל רבות להאדרת המורשת ישראלית, ובה בעת פסיקותיו התחשבו בתמורות הזמן ובמציאות החיים המתחדשת במדינת ישראל. הוא היה חדור באהבת התורה והעם.

הערכתי מאוד את אישיותו הלבבית ואת דרכו הישירה. בפגישותיי עמו תמיד החכמתי ולמדתי. עם ישראל איבד את אחד מחכמי דור. אני שולח את תנחומי למשפחתו, לתלמידיו ולמוקירי דרכו הרבים".

מועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון: מתעטף ביגון על לכתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף. מגדולי מנהיגי הרוח של עמנו בדור האחרון. אני שולח תנחומי למשפחה ומקווה לימים טובים יותר לעם ישראל.

יו״ר סיעת הליכוד, ח״כ יריב לוין, עם לכתו של הרב עובדיה יוסף: ״סיעת הליכוד קיבלה בצער עמוק את הידיעה על פטירתו של אחד מחכמי וגדולי הדור. זוהי אבדה גדולה לכל עם ישראל. אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו ולכל מוקירי דרכו.״

יו״ר סיעת הליכוד, ח״כ יריב לוין, עם לכתו של הרב עובדיה יוסף: ״סיעת הליכוד קיבלה בצער עמוק את הידיעה על פטירתו של אחד מחכמי וגדולי הדור. זוהי אבדה גדולה לכל עם ישראל. אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו ולכל מוקירי דרכו.״

יו״ר הבית היהודי השר נפתלי בנט: ״הציבור הדתי לאומי ועם ישראל כולו מתעטף ביגון על לכתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, שכיהן כרבה של תל אביב והרב הראשי לישראל וסלל נתיבות ברגישות ובתבונה בין אדם לחברו ובין ישראל לאביהם שבשמים.

הרב היה מגדולי מנהיגי הרוח של עמנו בדור האחרון, היה סמל לרגישות הלכתית, זכה להנגיש את ההלכה להמונים והנהיג במשך קרוב לשבעים שנה את עם ישראל. אני שולח תנחומי למשפחה ומקווה לימים טובים יותר לעם ישראל״.

עם היוודע דבר מותו של הגאון מרן הרב עובדיה יוסף זצוק"ל, אמר סגן השר בן דהן: "פסיקותיו ספריו ותשובותיו הרבים החזירו עטרה ליושנה וזקפו את קומתם של בני הספרדים בעולם כולו. בטוחני שפסקיו ותשובותיו יהיו נר לרגלי תלמידי חכמים ועם ישראל כולו לדורות הבאים. ברוך דיין האמת."

שר החינוך, הרב שי פירון, הביע צער עמוק על מותו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

שר החינוך, פירון ציין: "יחד עם מאות אלפי חסידיו, אני מבכה היום את פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. הרב היה יחיד בדורו בגאונות, בפסיקה ובהנהגת הציבור. הרב הותיר חותם בל יימחה על ההיסטוריה של עם ישראל. מורשתו ההלכתית תמשיך ללוות את עם ישראל עוד שנים רבות.״ רועי

לאור פטירתו של מרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל תנועת 'טוב' משעה את הקמפיין שלה בכל הערים ביממה הקרובה. חנוך ורדיגר, יו"ר תנועת 'טוב': "יחד עם כלל ישראל אנו בוכים היום על לכתו של מרן רבי עובדיה יוסף, זכר צדיק וקדוש לברכה. מרן היה פאר הדור והדרו, עם לכתו סר פארנו. ברוך דיין האמת".

רה"ע י-ם ניר ברקת אמר: ירושלים מבכה את פטירת מרן רבי עובדיה יוסף זצ"ל, חלק מנופה של ירושלים בדור האחרון, אישיות דגולה וחוצה מגזרים, מנהיג ופוסק לרבבות בעם ישראל ובעולם. העירייה תנציח את זכרו בכבוד.

ח"כ ראובן ריבלין ספד לרב עובדיה יוסף: "הלך מאיתנו מנהיג קרוב לעמו ומדבר בלשונו, השפיע על החברה הישראלית לדורות"

 

"הלך מאתנו פוסק ומנהיג דגול לעם ישראל, שהוראותיו ופסיקותיו השפיעו על דמותה של החברה הישראלית לדורות" כך ספד לפני זמן קצר חה"כ ראובן ריבלין לרב עובדיה יוסף, "גדולתו הייתה בהיותו מוביל ולא מובל".

 

ריבלין הוסיף: "הרב יוסף היה מנהיג קרוב לעמו ומדבר בלשונו, שמעולם לא הסתגר מאחורי עוצמתו התורנית וגדולתו הרבה, ולא שמר על מרחק מהעם וממצוקותיו וצרכיו. פסיקתו היתה פסיקה מנהיגותית, מלומדת ומעמיקה, שלא חששה מחדשנות ולא חששה להתמודד עם האתגרים המשתנים של החברה הישראלית. כך עשה בעניין יהדות אתיופיה וכך במצוקת העגונות. הרב יוסף הגשים את חזונו של מנחם בגין לחבר את ישראל השניה למעגלי ההשפעה והשותפות בחייה של מדינת ישראל ויצר מהפכה אמיתית בחברה. הרב יוסף ייזכר, בקרב מעריציו ומתנגדיו, כמנהיג גדול שהטביע את חותמו בשדה ההלכה ולא פחות מכך בפוליטיקה ובחברה

השתתף בהכנת הידיעה: אבי שיף  

 

IMG-20131007-WA0029IMG-20131007-WA0025IMG-20131007-WA0069IMG-20131007-WA0060

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עוד מעט תכתבו שלפיד מצטער על פטירתו של מרן זצוק"ל .
  אין לכם במה לעסוק בשעה קשה זו? רק בפולטיקאים שונאי ישראל? בבנט בפירון ובמי לא…

  מטורפים

  /כג/ |
  הגב
  • קוקר-זהו המקום האמיתי .ההודעות המקוריות בלי לטייח. למי שלא נוח- שלא יציץ בקוקר…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב