אבי בן ישראל בראיון על מרן הגר"ע יוסף והחוט המקשר לברסלב

אבי בן ישראל בראיון על מרן הגר"ע יוסף והחוט המקשר לברסלב: "במוצאי שבת קודש חול המועד סוכות האחרון אירח אבי את סעודת ההילולא של רבי נחמן בסוכתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל"

בית מרן באומן

במלאות שנה לפטירת מרן הרב הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל זיע"א, שוחחנו עם הזמר אבי בן ישראל, אחד מן המקורבים ביותר אל מרן זצ"ל בחיי חייו, מעין חוט מקשר בין מרן לחסידות ברסלב…

כבר עשרים שנה שהוא נוסע אל הציון של רבינו הקדוש באומן, והוא מספר בהתרגשות: "מאז ששמעתי לפני עשרים שנה על אומן על הצדיק רבי נחמן, אמרתי לעצמי: גם אני נוסע! ומאז אני לא מפסיק לנסוע לאומן, לפעמים גם באמצע השנה. גיסי, חסיד ברסלב, בא אלי ואמר לי 'בוא לאומן'! אז אמרתי לו 'לאומן נוסעים רק משוגעים'… בכל זאת לא הירפה ואמר לי 'בוא פעם אחת וזהו'! זו היתה הפעם הראשונה שלי באומן. מאז אני לא יכול בלי אומן".
כל מי שזכה להגיע אל הצדיק השנה ראה את ה"בית מרן" שהקים באומן. "לפני כמה שנים שאלתי את מרן על אודות הנסיעה הקדושה, והרב זצ"ל אמר לי: 'מי שהאשה שלו מאשרת לו לנסוע לאומן – שיסע. ויותר מזה, כל מה שמרן התייחס בזמנו בשיעורו השבועי לנושא הנסיעה היתה מסיבה אחת בלבד – היו מספר ראשי ישיבות שקבלו לפניו על מספר בחורים שנסעו ואינם ממשיכים להגיע לישיבה"…

בכל שנה יותר ויותר אנשי תקשורת וזמרים חדשים באומן, אבי הוא אחד הראשונים בהם, אשר זכות גדולה היתה לו לזרז את המזורזים שבחבריו לנסוע גם הם. אבי מודה ואומר: "זה רבינו! כל שנה אני אומר לכל החברים שלי 'בואו לאומן'!, הם שואלים 'למה? מה ייצא לנו מזה'?… ובסופו של דבר איכשהו הם משתכנעים, בזכות רבינו… יש לי הרבה חברים שכבר כל שנה ושנה באים לאומן על ראש השנה, אפילו עם הילדים, ועוד חברים – פשוט מדבק!".
***
גם פה, בארצנו הקדושה, מידי שנה בשנה בפרוס חג הסוכות הקדוש, מארגן אבי סעודת הילולא רבתי לכבוד רבינו הקדוש בסוכתו. במוצאי שבת קודש חול המועד סוכות האחרון אירח אבי את סעודת ההילולא בסוכתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. אגב, בחג הפסח, אבי אחראי על אירגון של סלי מזון לכמה אלפי משפחות בישראל.

עוד מספר אבי "היה לי חבר, זמר גדול מאד, שלא היו לו ילדים. אמרתי לו: 'אתה מוכרח לבוא איתי לאומן בראש השנה!'. החבר טען 'אני לא יכול, אני חזן בראש השנה בחו"ל'. אמרתי לו: 'אז ניסע לאומן בחנוכה!'. באותו חנוכה נסענו, ואחרי חודש נפקדה אשתו בילדים בחסדי שמים גדולים. לאחר שנולד לו בנו בכורו, חזר לאומן להודות לרבינו".

לקראת סוף השיחה סיפר לנו אבי שיש כמה ספרים לכבוד הרב עובדיה יוסף זצ"ל שהוא עומד להוציא לאור בחודשים הקרובים. יהי רצון שיהיה לו הצלחה וסיעתא דשמיא ויתברך בכל מעשי ידיו.

מתוך נחלי נצח

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.