אבי גבאי: "מצטרף לעבודה"

השר לשעבר שהתפטר במחאה על מתווה הגז הודיע הבוקר על הצטרפותו למפלגת העבודה. גבאי תקף את נתניהו: "נתניהו והממשלה איבדו את זה, צריך להחליף אותו"

כחצי שנה לאחר שפרש מהממשלה, השר לשעבר אבי גבאי, ממייסדי מפלגת "כולנו", שבו הודיע רשמית על הצטרפותו למפלגת העבודה.

 

"חצי שנה אחרי הפרישה מהממשלה אני מתחיל מסע חדש", כתב גבאי. "הצטרפתי למפלגת העבודה כדי להחזיר את המדינה למסלול. אני צריך אתכם שם איתי. התפקדו".

במכתב שפרסם באתר שהקים סיפר על לבטיו, "מי שמכיר אותי יודע שאני אדם שלא אוהב להיות שבוי בקונספציות ולכן, בכל יום מאז התפטרותי שאלתי את עצמי האם אכן היה עלי להתפטר".

"לצערי לא רק שלא שיניתי את דעתי, אלא שמאז, ובכל יום מחדש, יותר ויותר רואים שנתניהו, והממשלה שבראשותו, פשוט איבדו כיוון. איבדו את זה", הוסיף השר. "אם זו האובססיה לסגור תאגיד שידור שרק התחיל לקום, דרך פרשיית הצוללות וספינות שנרכשות במעורבות של קרובי משפחה ומקורבים, המשך בהתקפות שלוחות רסן על התקשורת כאילו שהיא קובעת את המציאות ולא הממשלה, וכלה בחוק ההסדרה שהיווה זרז לאסון המדיני במועצת הביטחון. לצער כולנו זו רק רשימה חלקית".

גבאי הסביר עוד: "לצערי לא היה לי כוח פוליטי להשפיע ולמנוע זאת, בדיוק כפי שלא יכולתי למנוע את מתווה הגז המושחת שנתניהו ושטייניץ דחפו ללא מעצורים". השר לשעבר הוסיף: "אנשים רבים (וזו לא קלישאה) פנו אלי בחודשים האחרונים – חלקם התלוננו על כך שהתפטרתי, רבים הפצירו שאחזור למערכת הפוליטית. אשתף אתכם קצת בתהליך ובהתלבטויות".

גבאי נימק את הצטרפותו למפלגת העבודה במילים אלו "מקומי במקום שבו אוכל להשפיע. אני לא מתאים למפלגות 'הקול האחד' שבהן אדם אחד מחליט לבדו על הצבעות ועמדות. אני לא יכול להשתייך לבית פוליטי שעשוי לחזק את נתניהו, כיוון שאת נתניהו צריך רק להחליף. כל אלה הובילו אותי למסקנה: מפלגת העבודה היא הבית שאני מחפש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.