אבי הקדוש הרב קופינסקי: שאלתי אותו לשם מה כל המקפיאים?

על עוצמת החסד של הקדוש הרב אריה קופינסקי מסופר סיפור מדהים עם המקררים שנועדו למפעליו הטובים, על מה ולמה היה זקוק להם, בכתבה בהרחבה

הסיפורים הקולחים מפיו של אביו של הקדוש רבי אריה על עוצמת החסד שהתגלמה בבנו אינם נגמרים, לפניכם סיפור המקררים: "הגעתי הנה לפני כמה חודשים", מספר אבי המשפחה, "והנה, אני מבחין בכניסה אל הבית בשלושה מקפיאים הניצבים שם בדממה. ׳לשם מה לך כמות כה רבה של מקפיאים?׳ התעניינתי.

השיב בני באי נוחות כמי שנתפס במעשיו.׳החלטתי להנציח את בתנו שנלקחה בחטף לפני כשנתיים, באמצעות גמ״ח שיקל על השכנים בעת שמחה׳, ׳וכיצד מגיעים המקררים אל בעלי השמחה ?׳ שאלתי. ׳אני דואג להביא את המקרר אליהם׳, השיב״.

אכן, היה זה מראה שכיח, בו נצפה רבי אריה הי״ד כשהוא סוחב בגופו ובגפו את המקפיא, לבתים שבהם היתה שרויה השמחה. רבי אריה, לימד אותנו, עד כמה בכוחו של מקפיא לחמם לבבות כה רבים: ״לא זו בלבד, למרות הצער שלא נעדר מנוף חייו על בתו שהסתלקה בשיא פריחתה, השכיל בני הקדוש לתעל את רגשותיו לאפיקים חיוביים של מעשי חסד מופלאים.

למחרת היום, עם סיום תפילת שחרית, נראתה דמותו בפתח אולם השמחה, שם כבר ידע את אשר לפניו, מבלי אומר ודברים, ניגש היה אל המלאכה, מושיט יד תומכת וממתין לסיום השמחה, בכדי להשיב את הסדר על כנו, תוך שהוא מאפשר לבעל השמחה לכבד את מכבדיו הכל עשה בהצנע לכת, כמו יתר חבריו לעקידה״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.