אבל בבורו פארק: הינדי שפירא ורייזי מורגנשטרן ע"ה

שעות לאחר התאונה הקטלנית בברוקלין שבניו יורק, פורסמו שמותיהן של הבנות הינדי שפירא ורייזי מורגנשטרן ע"ה אשר נהרגו בשעות הלילה בתאונת הדרכים בכביש בדרך לאריזונה

בורו פארק אבלה: שעות לאחר התאונה הקטלנית בברוקלין שבניו יורק, פורסמו שמותיהן  של הבנות הינדי שפירא ורייזי מורגנשטרן ע"ה אשר נהרגו בשעות הלילה בתאונת הדרכים בכביש בדרך לאריזונה.

בתאונה כאמור נהרגו שתי צעירות חרדיות שעובדות לפרנסתן בהוראה, השניים נהרגו בתאונת דרכים חזיתית בחוף המערבי של לוס אנג'לס, זאת לאחר ששבו מחופשה.

בשעות הלילה המאוחרות הרכב בו הן נסעו עשה את דרכם בחזרה ממקום הנופש למקום מגוריהם בבורו פארק, אך מסיבה שנבדקת כעת הרכב סטה מנתיבו והתנגד חזיתי ברכב אחרי. שתי הנשים נהרגו במקום ואישה נוספת נמצאת במצב קשה ופונתה לבית החולים.

שוטרים שהגיעו למקום החלו בחקירת האירוע. הנוסעים ההמומים החלו לזעוק לעזרה. אולם לכוחות ההצלה שהובהלו למקום דקות לאחר האירוע הנורא לא נותר לעשות דבר מלבד לקבוע את מותם של השתיים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הטרגדיה משום חוסר צניעות,
  אנחנו חייבים לשפר הצניעות, והיות ויש בדבר חוסר צניעות של ממש אסרו נהיגה לנשים והעיקר משום חוסר צניעות, וכל כבודה בת מלך פנימה. *וכן פסקו הג"ר מנשה קליין האדמו"ר מאונגוואר זצ"ל (שו"ת משנה הלכות יב ש) *והגר"ש וואזנר זצ"ל (שו"ת שבט הלוי ד א) *והגר"מ גרוס שליט"א. הם טוענים שהדבר מבליט את האשה וגורם משיכת תשומת לב רבה. *גם טוענים שישנה בעיה בלימוד נהיגה עם מורה גבר. *גם טוענים טענה נכונה שאין עליה שום קושיות, שהדבר דומה לרכיבה על סוס שנאסר לאשה ע"פ שו"ע. *גם טוענים שהדבר גורם סכנה של תאונות דרכים – ע"פ הסטטיסטיקה, נשים גורמות הרבה יותר תאונות מגברים. *גם מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א שאסור לאשה אף בשעת הדחק לנהוג ברכב משום איסור של לא ילבש אשה שמלת גבר.

  הרמב"ם כתב בהלכות אישות (פרק י"ג הלכה י"א), וזה לשונו: "כל אשה יש לה לצאת ולילך לבית אביה לבקרו, ולבית האבל ולבית המשתה לגמול חסד לרעותיה או לקרובותיה, כדי שיבואו הם לה, שאינה בבית הסוהר עד שלא תצא ולא תבוא. ***אבל גנאי הוא לאשה שתהיה יוצאה תמיד פעם בחוץ פעם ברחובות, ויש לבעל למנוע אשתו מזה. ולא יניחנה לצאת אלא "פעם אחת בחודש" או כמה פעמים בחודש לפי הצורך. "שאין יופי לאשה אלא לישב בזוית ביתה" שכך כתוב כל כבודה בת מלך פנימה" ובמקום שהורו שלא תנהג חובה לקיים את הוראת הרבנים, ו"אין דעת חכמים נוחה מנהיגת נשים" ומש"ה אסור לאשה לנהוג כהרב וואזנר שאוסר את זה בתכלית האיסור***

  למעשה גם במכתב שנשלח להורי תלמידים ותלמידות במוסדות החינוך של חסידות בעלזא בלונדון, הובהר כי אם שתנהג ברכב, ילדיה לא יוכלו ללמוד במוסדות של החסידות בטענה כי זה "דבר הנוגד את כללי הצניעות" וגם בתשובה לשאלה קובע הרב יוסף כי נהיגת נשית ברכב היא אינה מעשה צנוע בכלל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב