אבל בבני ברק: הלכה לעולמה הרבנית לאה קרליץ ע"ה

הלכה לעולמה הרבנית אה קרליץ, אשת חבר למרן הגר"נ קרליץ • בשבועיים האחרונים אושפזה בבית החולים, בצאת השבת השיבה את נשמתה לאחר הידרדרות פתאומית • בניה ובנותיה שהו לצידה בעת יציאת הנשמה • הלוייתה הערב מבני ברק.

ברוך דיין האמת: בבית החולים 'מעיני הישועה' בבני ברק נפטרה הערב הרבנית לאה קרליץ ע"ה אשת חבר למרן הגאון רבי ניסים קרליץ שליט"א.

בשבועיים האחרונים חלתה בדלקת ריאות אך מצבה היה טוב ובני משפחתה היו אופטימיים באשר למצבה.אחר הצהריים קודם סעודה שלישית נרשמה הידרדרות פתאומית במצבה והיא איבדה את הכרתה, הערב כחצי שעה לאחר צאת השבת השיבה את נשמתה ליוצרה כאשר בני משפחתה סביב מיטתה.

הרבנית לאה קרליץ היא בתו של הרב צבי קופשיץ מירושלים, נינתו של הרב חיים זוננפלד.

השמועה על פטירת הרבנית פשטה חיש מהר בכל העיר בני-ברק, וההלם ניכר על פניהם של התושבים, אשר הרבנית היוותה להם אוזן קשבת לכל צרותיהם ומצוקותיהם, כאשר ההמונים מתדפקים על פתח ביתה לקבל עצה וברכה.

מיד בצאת השבת, התקיים מניין לתפילת 'מעריב' בביתו של הגר"נ קרליץ, כאשר בסיום התפילה, עדיין לא עודכן הגר"נ על ההידרדרות במצב רעייתו, אך דקות לאחר פטירתה בליווי צמוד של רופא עודכן הגר"נ על פטירתה.

בכל השנים עמדה לימין בעלה הגדול וברכותיה ועצותיה היו לשם דבר.

הלווייתה תצא הערב ב-22:00 מביתה ברחוב רבי מאיר בבני ברק לבית החיים זכרון מאיר.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ת נ צ ב ה
  ——————————–

  כבוד הרב גפני תדע לך: אנחנו יודעים שאתה לא רצית שילדים השייכים להורים מהקבוצה החשובה המוסרים נפשם על קידוש השם, הקבוצה הירושלמית, (עץ) שיתקבלו לחיידרים / בתי ספר / סמינרים / כוללים וכו' למה? ? ? ועל פי הלכה מי שמצביע ג' גורם לחיזוק הגזירות של הגיוס נגד בני הישיבות, וזה איסור דאורייתא, אנחנו בכלל לא מטומטמים כמו שאתה חושב, סיפורים תספר לסבתא שלך, לא לנו! תפסיק לקשקש שקרן! הלא "אתה אמרת" בכנס בויזניץ שזה חוק מצוין, וידוע לכולנו שמרח' חזון איש יש הרבה פשרות לגבי הגיוס.

  אם אתם (המסיונרים של ג') באמת הייתם רוצים שלא יהיה החוק הזה הוא לא היה עובר. בשנתיים האחרונות אנחנו דיברנו על הקירות, עכשיו התור שלך לדבר לקירות. קריעה = הצגה !! איפה הייתם כל הזמן, עכשיו אתם נזכרים? איפה אתם עכשיו? אני בכלל לא משכנע, ליתד ולדגל אין שום קשר ליראת שמים. מי שמצביע ג' גורם לחיזוק הגזירות נגד לומדי התורה והשתקת ההתנגדות התקשורתית לגזירת הגיוס, ומי שמצביע ליהדות התורה הרי הוא ממש מחלל שם שמים ברבים, משום שלא רצית שילדים השייכים להורים מהקבוצה הירושלמית, (עץ) יתקבלו לחיידרים / בתי ספר / סמינרים / כוללים וכו' למה ? אתם שותפים לחורבן של יהדות של דורינו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב