אבל בגבעת זאב: בית הכנסת פונה – המתפללים פרצו בבכי (וידאו)

הבוקר התקיימה בבית הכנסת תפילת שחרית אחרונה ולאחריה בלב נשבר ובעצב רב נישאו ספרי התורה בידי מתפללי בית הכנסת ובראשם ראש המועצה יוסי אברהמי, למשכנם הזמני החדש.

 

בהתאם לפסיקת בג"צ, בית הכנסת "איילת השחר" פונה במהלך הלילה מכל תכולתו. הבוקר התקיימה בבית הכנסת תפילת שחרית אחרונה ולאחריה בלב נשבר ובעצב רב נישאו ספרי התורה בידי מתפללי בית הכנסת ובראשם ראש המועצה יוסי אברהמי, למשכנם הזמני החדש.

[vimeo 135856649 w=500 h=275]
יוסי אברהמי ראש מועצת גבעת זאב אמר בתגובה: "תקוותי כי תפילותינו יענו ונזכה ב"ה לראות את ספרי התורה והמתפללים שבים עד מהרה לשכון בבית הכנסת"

בשעות הלילה פינה המנהל האזרחי את כל תכולת בית הכנסת. מתפללים רבים בכו נוכח הפגיעה במתחם הקדוש שייחד את קהילתם בשנים האחרונות והיווה מקום של תפילה ולימוד תורה לילדים ולמבוגרים, גברים ונשים.

יו"ר תנועת "יחד" חה"כ לשעבר אלי ישי ביקר הבוקר בבית הכנסת "איילת השחר" ותקף את ארגוני השמאל שהביאו להחלטת  בית המשפט להרוס את בית הכנסת,"צריך לזכור פה דבר נורא, בית משפט נעתר לארגון שמאל קיצוני שאומר שצריך לפנות את המקום מבלי להציג את בעל הקרקע אם הוא קיים בכלל", אמר ישי. "אולי בעל הקרקע רוצה לנהל משא ומתן אבל הוא מפחד מהרשות הפלסטינית לכן בית המשפט העליון לא יכול לבקש להרוס את בית הכנסת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.