תולדות חייו: מרן האדמו"ר מויז'ניץ מונסי זצ"ל

ממנהטן מגיעה הבשורה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים של כ"ק מרן האדמו"ר הגה"ק מוויזניץ זצוק"ל

ניצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש: בבית החולים מאונט סיני במנהטן הגיע הבשורה המרה על הסתלקותו לגנזי מרומים של כ"ק מרן ראדמו"ר הגה"ק מוויזניץ זצוק"ל.

האדמו"ר מויז'ניץ מונסי זצוק"ל, היה בן 96 בפטירתו. הוא ייטמן בארה"ב.

במהלך השבוע חלה הידרדרות נוספת במצבו הרפואי של האדמו"ר מויז'ניץ מונסי: גבאי החסידות בישרו לפני כי מצבו של האדמו"ר קריטי ביותר.

בכל ריכוזי החסידות התכנסו מניינים לאמירת תהילים לרפואתו של זקן האדמורי"ם שנאבק על חייו.

האדמו"ר עבר בתחילת החורף טיפול רפואי מסובך כדי להציל את חייו.

הוא נולד בגרויסוורדיין לרב חיים מאיר הגר, לימים האדמו"ר מויז'ניץ, ומרגלית, בתו של הרב זאב טברסקי, האדמו"ר מרחמסטריווקה.

בילדותו היה קשור לסבו, האדמו"ר רבי ישראל הגר (אהבת ישראל). למד אצל רבי יהודה סגל רוזנר בסקלהיד ותקופה קצרה אצל האדמו"ר רבי יואל מסאטמר. הוא מחשיב כרבותיו את רבי יואל וכן את הרב יוסף גרינוולד מפאפא.

הוא נשא לאישה את הרבנית פיגא מלכה, בתו של האדמו"ר רבי יעקב יוסף מסקווירא. לאחר שנפטרה בלי ילדים נשא את אחותה הצעירה סימא מירל ונולדו להם 14 ילדים.

לאחר השואה הוא הגיע לארצות הברית יחד עם חמיו, והחל לשמש כרב של חסידי ויז'ניץ בארצות הברית, תחילה בבורו פארק ולאחר מכן בויליאמסבורג. לאחר פרק זמן קצר הודיע שאינו רוצה לגור בעיר הצפופה ועבר למונסי.

לאחר פטירת אביו, בשנת תשל"ב (1972), הוכתרו לאדמו"רות שני בניו: רבי משה יהושע הגר כאדמו"ר מויז'ניץ בישראל, ורבי מרדכי בארצות הברית. בארצות הברית מכונה "האדמו"ר מויז'ניץ" ואילו בישראל מכונה "האדמו"ר מויז'ניץ מונסי" או "האדמו"ר ממונסי".

האדמו"ר סייע בצרכי הציבור של הקהילה החרדית בארה"ב, ולשם כך הוא נפגש עם נשיא ארצות הברית ג'ימי קרטר יחד עם רבי שלמה מבאבוב ורבי משה מסאטמר. (מתוך ויקפדיה)

ההלוויה של האדמו"ר מויז'ניץ מונסי זצוק"ל תצא היום ב- 12:30 בצהרים (שעון ניו יורק) מביהמ"ד ויז'ניץ במונסי.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ת.נ.צ.ב.ה. לא עת צחוק!!! עכשיו עת לעשות לד', ממש דאגה גדולה לכל עם ישראל ואני הק' אומר לכם כמו נבואה מהשמים ממש, שיש רק דבר אחד שיכול לעצור המגפות וגזירות על בני ישראל בא"י והיינו אם החכי"ם של יהדות התורה [דגל -אגודה -ש"ס וכו'] ביחד עם וועד הישיבות יבטלו גזירת גיוס השמד והזימה, על בחורי ישיבות ועל בנות ישראל. ת.נ.צ.ב.ה. וכפי שהוזקר בתקופה האחרונה, שהקיצונים מרבים למחות ולהפגין כנגד 'ועד הישיבות', בטענה שהוועד פשרני מדי בנושא גיוס בני הישיבות לצה"ל השמד והזימה, ובפרט המזכיר של ועד שמד הישיבות, הרשע העמלקי הפיל אשר קליין, מדובר בבהמה גסה, שתועד מכה מכות רצח אנשים ושופך עליהם חומצה כגי להרגם. לא מספיק לו שהוא רוצח נשמות, גם רוצה לרצוח ממש? ת.נ.צ.ב.ה. רק תראו את הסירטון איך שאשר קלין התקיף באקונומיקה ומכות רצח כמו הם מגרמניה עם מקל גדול לעומת צעקות ובכיות האברך הצדיק והקדוש. אשר קליין תקפו באלימות פראית כשהוא שופך על פניו ועיניו מיכל אקנומיקה, וממשיך להפליא בו מכות אכזריות בכל חלקי גופו, כשכל עוברי האורח נחרדים ונחלצים לעזרתו בקריאות 'הצילו' עד שכוחות ההצלה פינו את הפצוע התלמיד חכם הגדול לבית חולים. וההוראה לשיטת כל גדולי ישראל היא - שלא להתייצב בלשכות הגיוס של שמד וזימה בפועל ממש. ת.נ.צ.ב.ה. ת.נ.צ.ב.ה. ת.נ.צ.ב.ה.

  ת.נ.צ.ב.ה. לא עת צחוק!!! עכשיו עת לעשות לד', ממש דאגה גדולה לכל עם ישראל ואני הק' אומר לכם כמו נבואה מהשמים ממש, שיש רק דבר אחד שיכול לעצור המגפות וגזירות על בני ישראל בא"י והיינו אם החכי"ם של יהדות התורה [דגל -אגודה -ש"ס וכו'] ביחד עם וועד הישיבות יבטלו גזירת גיוס השמד והזימה, על בחורי ישיבות ועל בנות ישראל.

  ת.נ.צ.ב.ה. וכפי שהוזקר בתקופה האחרונה, שהקיצונים מרבים למחות ולהפגין כנגד 'ועד הישיבות', בטענה שהוועד פשרני מדי בנושא גיוס בני הישיבות לצה"ל השמד והזימה, ובפרט המזכיר של ועד שמד הישיבות, הרשע העמלקי הפיל אשר קליין, מדובר בבהמה גסה, שתועד מכה מכות רצח אנשים ושופך עליהם חומצה כגי להרגם. לא מספיק לו שהוא רוצח נשמות, גם רוצה לרצוח ממש?

  ת.נ.צ.ב.ה. רק תראו את הסירטון איך שאשר קלין התקיף באקונומיקה ומכות רצח כמו הם מגרמניה עם מקל גדול לעומת צעקות ובכיות האברך הצדיק והקדוש. אשר קליין תקפו באלימות פראית כשהוא שופך על פניו ועיניו מיכל אקנומיקה, וממשיך להפליא בו מכות אכזריות בכל חלקי גופו, כשכל עוברי האורח נחרדים ונחלצים לעזרתו בקריאות 'הצילו' עד שכוחות ההצלה פינו את הפצוע התלמיד חכם הגדול לבית חולים. וההוראה לשיטת כל גדולי ישראל היא – שלא להתייצב בלשכות הגיוס של שמד וזימה בפועל ממש. ת.נ.צ.ב.ה. ת.נ.צ.ב.ה. ת.נ.צ.ב.ה.

  ת.נ.צ.ב.ה. |
  הגב