אבל בעולם התורה: זקן המשגיחים הגה"צ רבי דב יפה זצ"ל

אבל בעולם התורה עם היוודע על פטירתו של זקן המשגיחים, הגאון הצדיק רבי דב יפה זצ"ל, משגיח ישיבת "כנסת חזקיהו" ברכסים

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים: הבוקר הלך לעולמו זקן ראשי הישיבות ומגדולי בעל המוסר בדורנו, הגאון הרב דב יפה זצוק"ל, חבר מועצת גדולי התורה של דגל התורה.

בתקופה האחרונה חש ברע ופונה לבית החולים לניאדו בנתניה, שם חלה ביממה האחרונה הידרדרות חמורה במצבו. הרופאים נאבקו על חייו אך למגינת כל לב, הבוקר (ד') השיב המשגיח את נשמתו לבוראה, כשהוא בגיל ה-89 לחייו.

המשגיח רבי דב יפה זצוק"ל נולד בווילנה בשנת תרפ"ח. כשהיה בן שבע עלתה משפחתו ארצה והתיישבה בתל אביב. רבי דב זצ"ל למד בישיבת היישוב החדש, בישיבת חברון, בישיבת פוניבז' ובישיבת סלובודקה. עמד בקשר עם החזון איש והוא נוהג לצטט בשמו אמרות.

בשנות השישים מונה כמשגיח בישיבת כנסת חזקיהו, בתקופה שהרב אליהו לופיאן שימש כמנהל הישיבה. באלול תש"ל, לאחר פטירת הרב לופיאן, התמנה תחתיו למנהלה הרוחני של הישיבה. התגורר ביישוב החרדי רכסים, בסמוך לישיבה. הוא כיהן גם כמשגיח בישיבת קול יעקב בירושלים ובישיבת קרן אורה בכרמיאל.

הרב יפה מסר מדי שבוע עשרות ועדי ושיחות מוסר, בישיבות שבהן הוא ממלא את תפקיד המשגיח, ובבית המוסר בירושלים. כמו כן הוא מסר ועדים בביתו שברכסים, למחנכים, לאברכים ולבחורים.

בשיחותיו הדגיש את מאמר חז"ל: "אם אין אני לי מי לי", ואמר שהוא לא בא אלא להגיש בפני השומעים את דברי חז"ל, ואילו העבודה המוסרית עצמה מוטלת על כל אחד ואחד. כמו כן הוא הדגיש שעל כל אחד ואחד ללמוד מדי יום ספר מוסר קבוע, עד לסיומו. את הבאים אליו הוא נהג לשאול, איזה ספר מוסר הם לומדים בקביעות.

מסע הלויה של מרן הגר"ד יפה זצוק"ל ייצא בשעה 14:45 מישיבת קול יעקב בירושלים, ובשעה 20:00 ייערך בישיבת כנסת חזקיהו ברכסים.

ת.נ.צ.ב.ה.

הגר"ד יפה בשמחה

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. האסון הזה בגלל שלא רצו לבטל "חידוש גזירת הגיוס" לזכות קיום ורפואה שלמה בעד ולזכותו של זקן המשגיחים מגדולי בעלי המוסר בדורנו הגאון הצדיק רבי דב יפה זצוק"ל ואם היו מבטלים "גזירת גיוס השמד" אז היה המשגיח בריא ובסדר גמור. ת.נ.צ.ב.ה. כל אלו שחידשו גזירת הגיוס יתנו הדין בבית דין של מעלה, זה כולל החכים וועד הישיבות.

    האסון הזה בגלל שלא רצו לבטל "חידוש גזירת הגיוס" לזכות קיום ורפואה שלמה בעד ולזכותו של זקן המשגיחים מגדולי בעלי המוסר בדורנו הגאון הצדיק רבי דב יפה זצוק"ל ואם היו מבטלים "גזירת גיוס השמד" אז היה המשגיח בריא ובסדר גמור. ת.נ.צ.ב.ה. כל אלו שחידשו גזירת הגיוס יתנו הדין בבית דין של מעלה, זה כולל החכים וועד הישיבות.

    ת.נ.צ.ב.ה. |
    הגב