אבל בתולדות אהרן: "יצחק נמחץ למוות באופן משונה ואכזרי"

אבל בתולדות אהרן: ארבעה ימים נאבק יצחק סאמט בן ה-18 על חייו לאחר שנמחץ בהלוויית הגר"ש וואזנר. גורם בחסידות: "אנחנו מזועזעים אך שותקים, יצחק נמחץ למוות באופן משונה ואכזרי". פצוע נוסף עדיין מאושפז. מהישיבה נמסר: "אנו המומים וכואבים, ההלוויה תוכננה על ידי כל הגורמים המקצועיים"

בחסידות תולדות אהרן אבלים הבוקר על פטירת הבחור החתן יצחק סאמט ז"ל. סאמט נפטר הבוקר מפצעיו בבית החולים בלינסון לאחר שנפצע אנושות כאשר נמחץ במהלך הלווייתו של מרן הגאון רבי שמואל וואזנר זצ"ל במוצאי שבת בבני ברק. בכך עלה לשניים מניין ההרוגים באסון ההלוויה. בבית החולים עדיין מאושפז צעיר נוסף שנפצע במצב קשה, אך אתמול חלה התייצבות במצבו.

סאמט הוא בן לחסידות תולדות אהרון , שהתארס לפני מספר חודשים והיה אמור להתחתן בקיץ. הלווייתו תחל היום בבית המדרש תולדות אהרן בירושלים בשעה 15:00, והוא ייטמן בהר הזיתים.

האדמו"ר מתולדות אהרן זימן במהלך השבוע את הרופא המטפל אליו כדי להבין את מצבו של הנער. "אז כבר הבנו שהסיכוי קלוש", סיפר לאתר-nrg בן מהקהילה. "הרופא אמר לרבי: אתה יכול להתפלל, אבל אין סיכוי. למרות זאת המשכנו להתפלל, אבל הבנו שאין סיכוי". הלוויה תצא היום ב-15:00 מבית המדרש "תולדות אהרן" בירושלים.

יצחק סאמט ז"ל
יצחק סאמט ז"ל

בישיבת חכמי לובלין, בה למדו שני הצעירים שנמחצו למוות בלוויה, פרסמו הודעת אבל: "יחד עם כל בית ישראל, אנו המומים ומזועזעים מאסון הכפול בפטירת עלם חמודות, רך בשנים וטוב הלב, שנפגע בעת מסע הלווית מרן רבינו וכעת השיב נשמתו ליוצרה. זהו אסון כפול לאחר פטירתו של אחד מבכירי בני הישיבה מרדכי גרבר ז״ל. קשה סאת יגוננו ואין מילים לנחם את השכול והאבל".

"נחזור ונדגיש כי מסע ההלוויה תוכנן ואורגן על ידי הגורמים המקצועיים ולפי כל הוראותיהם פעלנו. עמדנו ונמשיך להיות בקשר שוטף עם המשפחות השבורות ועם כל הגורמים המוסמכים".

גורם במשטרה אמר הבוקר ל'קוקר' כי המשטרה נערכה כראוי לאירוע. "כ-300 שוטרים נפרסו בתחומי העיר ובכבישים המובילים אליה. מטבע הדברים השוטרים אינם צריכים להיכנס לבית המדרש ולהיות חלק מההלוויה שהרי מדובר באירוע קהילתי פנימי. עשרות אלפי האנשים שהשתתפו שמרו פחות או יותר על סדר".

"כאשר הוצאה המיטה מהישיבה החלה ריצה לעברה וכך נוצר הדוחק הרב באזור גרם המדרגות ובעקבות כך ככל הנראה נפגעו מספר בני אדם", אמר הגורם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.