אברהם רובינשטיין לנציג בני תורה: "כיצד אתה מעיז להילחם בישיבות?"

יתד  נאמן פתח במתקפה כנגד חבר מועצת עיריית בני ברק משה מלאכי  ששיגר בקשה לוועדה המחוזית בעקבות מה שקרה בישיבתה הראשונה של הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית בני ברק, הובאה בקשה לאישור קומת מסחר ואולמות בבנין ישיבת "ארחות תורה" ההולך ונבנה ברחוב שלמה המלך בבני ברק.
הדרג המקצועי בעיריית בני ברק, צירף חוות דעת לבקשה, ולפיה ישנם פגמים מהותיים באישור חריגה זו, מאחר ולא נעשה תכנון של עומסי החנייה והתחבורה באיזור, ועוד שורה של בעיות.
יו"ר הוועדה אברהם רובינשטיין, הקריא את הבקשה  והביא לאישור התוכנית.
הבקשה עצמה, על נספחי ההתנגדויות של הדרגים המקצועיים, הונחה על שולחן חברי המועצה רק במהלך הישיבה עצמה, למרות שהחוק מחייב להגיש לחברים את כל המסמכים 24 שעות לפני מועד הישיבה בכדי שיוכלו ללמוד את החומר.
בדיון עצמו כשהביע הרב מלאכי את התנגדותו קרא לעברו היו"ר אברהם רובינשטיין "כיצד אתה מעיז להילחם בישיבות?", הרב מלאכי השיב על אתר "מי שזורק אברכים מכוללים, מעיז לדבר על התנכלות לבני תורה?".

יתד נאמן תוקף הבוקר את מלאכי ומכנה אותו "מוסר".

מסיעת "בני תורה" נמסר בתגובה: ביום שני ט"ו בכסלו התכנסה הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיריית בני ברק, לדון בבקשת ישיבת ארחות התורה שהוגשה ע"י מנהל הישיבה חבר מועצת עיריית ב"ב, מר יעקב וירז'בינסקי.

הדיון עסק בחלק הבקשה הנוגע אך ורק למרתפים של הישיבה, קרי: קומת הכניסה וקומות תחתונות המשמשות לחניונים.

שטח התכנית עליו התבקש אישור, משתרע על איזור נרחב וכולל את הכתובות דלהלן: רחוב שלמה המלך 9, שלמה המלך 11, שלמה המלך 13, שאול המלך 2, ועד לרחוב הרב כהנמן 88 והרב כהנמן 90.

בפירוט הבקשה הובהר כי מדובר באישור של שטחי חניה בהיקף של 2519.25 מטר רבוע. ובנוסף בקומת הכניסה לישיבה – קומת הקרקע, שטח מסחרי שהוגדר בבקשה בניסוח "שטח לשימוש הישיבה", בהיקף של 1835.66 מטר רבוע.

בדיונים קודמים שהתקיימו בוועדה (עוד בקדנציה הקודמת) הובהר בפירוש כי הבנין כולל שימושים שונים, ובכללם: מסחר, בית מדרש, פנימיה וכדומה.

ברור כי חניון בהיקף כה גדול של למעלה מ-2500 מ"ר, ושטחי מסחר של כמעט 2000 מ"ר, אינם מיועדים לשימושה של הישיבה, וכי מדובר כאן בשימוש פסול הכולל הפיכת נכסים ציבוריים למטרות מסחריות גרידא.

זאת ועוד, מאחר ומדובר בהקצאת קומה שלמה בהיקף רחב לצרכי מסחר בלבד, כשהקומה המדוברת אינה מיועדת כלל לצורך הישיבה, ומבחינת הצרכים השוטפים של הישיבה היא מיותרת לחלוטין, הרי שגובהו הכולל של הבנין צומח באחוזים ניכרים בשל אותה קומה, על כך ההתנגדות בנושא הגובה, ואך ורק על כך!

שטח מסחרי כה גדול, שאליו מסונף חניון ענק בהיקף של 2500 מ"ר, מביא עמו בהכרח עומסי תנועה גדולים. ישיבה אינה זקוקה לחניון ענק, וישיבה אף לא גורמת לעומסי תנועה, הדברים ברורים. והניסיון המוזר לתלות את ההתנגדות ב"רשיונות הנהיגה" של תלמידי הישיבה מוסיף לנלעגות של תגובת היו"ר אברהם רובינשטיין.

אם כיום מצב התנועה ברחוב השומר בכניסה לעיר קטסטרופאלי ממש, הרי שבעקבות פתיחת שטחי המסחר והחניונים הגדולים המדוברים, לא תהיה כמעט אפשרות לצאת מהעיר דרך רחוב השומר. ויובהר, כי שטח התכנית משתרע עד לרחוב השומר באחד ממקטעיו העמוסים ביותר, כשבתכנית אמורה להיות יציאה ישירה לרחוב השומר.

עד שנציגי הקואליציה מדברים על "הדאגה לישיבות" שמניעה את צעדיהם, אנו אומרים להם "טלו קורה מבין עיניכם". סיעת בני תורה האמונה על צביון עולם הישיבות, מביעה תדהמה מהבקשה המוזרה המבקשת לרתום ישיבה עבור עסקים מסחריים, ומהכנסת שטחי מסחר וחניות בהיקפים כה גדולים לתוך בנין ישיבה.

ברי, כי שטחי מסחר וחניונים לא מאופיינים בשמירה יתרה על גדרי הצניעות, מאחר וגם א"א לסנן את הבאים בשערי החנויות והחניות, כשכמובן כל "הקהל הקדוש" הזה, כולל מחפשי החניות ברחוב השומר, יגדשו את מבואות בנין הישיבה, לשם ולתפארת.

הבקשה עצמה, על נספחי ההתנגדויות של הדרגים המקצועיים, הונחה על שולחן חברי המועצה רק במהלך הישיבה עצמה, למרות שהחוק מחייב להגיש לחברים את כל המסמכים 24 שעות לפני מועד הישיבה בכדי שיוכלו ללמוד את החומר.

Untitled-2

סיעת "בני תורה" בעיריית בני ברק, גמרה אומר לעשות קץ להתנהלות המושחתת בה התנהלו גורמים מסויימים בעיריה עד עתה, ובכך למגר את ההעדפה הבולטת למוסדות וארגונים המנהלים מלחמה בבני התורה הצועדים לאורם של מרנן ורבנן שליט"א מנווטי דרכינו.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עצור !

  לרגל כתבת הפלסטר בעיתון "יתד" (לשעבר נאמן) של הכתב לעניני הלם ותדהמה מר יחיאל סבר, כשאיננו חוששים לרגע שעיתונאים משופשפים נגועים בתמימות יתירה, וידוע לכל שתביעתו הצודקת של מלאכי הינה כנגד שטחי מסחר בלבד! הרינו להציע את השם הנבחר ——-

  "אורחוס – תיירה – סנטר" !!! הידד!

  איפה הבלונים?

  להלן מס' מבצעים –

  * כל הרוכש ב"אורחוס – תיירה סנטר" ב – 1000$ – זוכה בכרטיס כניסה חינם לישיבה !

  * כחלופה למוזיקת הרקע בקניון, תושמע במערכת הכריזה שיחתו של המשגיח ר' חזי מישקובסקי בגנות הרדיפה אחרי העוה"ז…

  — פעם בחודש יוגרל בין כלל המשתתפים כרטיס כניסה לכפר סבא… —

  חברי "דגל" היקרים !

  גם אם הצבענו עבורכם, אין בכך מתן אשראי מצידינו, לכל ה"פדיחות" שתעשו. אנא ממכם, קצת יותר בנכבדות!

  החותם בשם מאות אברכים המחזיקים את
  בטנם בלעג ובוז. בציפיה לסאגה הבאה.

  אמת כאן ועכשיו |
  הגב
 2. כרגיל "יתד החדש" משקר את הציבור !!!!!!
  מושחתים נמאסתם …. !!!

  אסתי |
  הגב
 3. התורה החדשה שיוצאת מבני ברק אלו מרכזי מסחר חניונים וכיוצא בזה בתוך מתחם ישיבה! ואילו ישיבות וכוללים הם הורסים או מבקשים להרוס [ראה ערך ישיבת חדרה ועוד]
  כל מי שיכול לחבל ובכל דרך במעשיהם זו מצווה רבה וגדולה

  זובין מהטה |
  הגב
 4. ישיבה לא אמורה להיות כסות לחנויות ועסקים פרטיים של המנהל שלה(שרצו להקים בקומה למטה). השומר מספיק פקוק גם בלי הפוילשטיקים האלה

  יהודה |
  הגב