אברי גלעד: "החרדים מלכלכים את פארק הירקון" (הקלטה)

איש התקשורת אברי גלעד ליכלך בתכנית 'משפחה גרעינית' בגל"צ, את הציבור החרדי ש"מלכלך את הפארקים", כדבריו. {מי שמטנף}

סערה בעקבות דברים חמורים שאמר אמש (שני) איש התקשורת אברי גלעד בתכנית 'משפחה גרעינית' בגל"צ, כנגד הציבור החרדי ש"מלכלך את הפארקים", כדבריו.

גלעד סיפר למאזיניו על הביקור שלו השבוע בפארק הירקון, "אתמול הלכנו לפארק הירקון כמנהגנו מדי שבוע – שבועיים ואיך שבדרך בשביל של פארק הירקון ראיתי המון המון חרדים נוהרים בהמוניהם לאגם, לאטרקציות, אמרתי לעצמי: יהיה פחות נעים היום".

אברי המשיך  ולכלך על הציבור החרדי,"מכיוון שהחרדים… וזה מבוסס על שיחות עם עובדי הפארק – שאמרו לי מה שראיתי בעיני אח"כ איך זה קורה – שהחרדים פשוט מטנפים את הפארק בצורה שאף מגזר באוכלוסיה לא עושה. ראיתי מול עיני ילד חרדי לוקח שקית של כל הפסולת של המשפחה שלו, רץ ו… הופ למים. המים היו מלאים בשקיות אשפה מדופן אל דופן, זה היה ממש…

האזינו לדברי אברי גלעד (בדקה 7:50 בהקלטה ואח"כ בדקה 30:40)

גלעד המשיך ותקף, "ואני שואל את עצמי מה, במשפחות החרדיות לא מלמדים ניקיון? לא מלמדים התחשבות בזולת? או שכשהם באים לפארק הירקון בתל אביב הם מרגישים באיזה ארץ אויב שחובה לבאס אותה? מה בדיוק… אנחנו הרי יודעים שניקיון הוא לא הצד החזק של רחובות וערי החרדים, יש יוצאים מהכלל, אבל… ואני לא מבין למה זה סותר את היהדות?!".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל המדינה נראית כמו פח זבל מהסיבות הבאות:
  אצל הספרדים ככל הנראה מקפידים על ניקיון הבית מבפנים ואילו החוץ הפקר. די לראות את הארץ אחרי ימי המנגלים ההמוניים או את זריקת היגריות והקופסאות הריקות כדי להבין זאת.
  אצל החרדים אין כלל מודעות לנקיון הסביבה. אולי הם חושבים שזה יתנקה מעצמו בעזרת השם? ואולי יתחילו בללכת להתקלח בימות השבוע ולא רק לקראת שבת?

  יהודי מיואש |
  הגב
 2. צודק….. הגיע הזמן שיחנכו את הילדים. כל כניסה לבנין נראת זועת עולם… כל גינה ציבורית נראת ה ירחם…. אני מזועזעת מכך…קל וחומר אילו שמחפשים אותנו…. והגיענהזמן שלא נעשה חילול ה.

  יעל |
  הגב
 3. אין מצב של 100% ילדים מחונכים.
  לא אצל החרדים ולא אצל החילונים ולא בשום מגזר.
  ולכן,
  אם נניח תיאורטית ש5% ילדים מלכלכים,
  אז אותם 5% אצל החרדים הם 300 ילד מלכלכים לק"מ מרובע (בגלל הצפיפות) ואצל החילונים 15 ילד מלכלכים לאותו ק"מ מרובע (בגלל חוסר הצפיפות)
  לא שהחרדים מלכלכים יותר – הם רק צפופים יותר – ולכן אתה רואה יותר לכלוך לאותו שטח נתון.
  כעת, משהבנת, מתאים שתתנצל.

  נתי |
  הגב