הרב נתן קופשיץ: "מותר לצעוק לחייל חרדי חרד"ק"! פרסום ראשון

בשל ההתנכלות הבלתי פוסקת לחיילים החרדים בבית שמש, עלה אחד האברכים בעיר לביתו של  הגאון רבי נתן קופשיץ  מרבני בית שמש ושאלו האם מותר לפי ההלכה לכנות את החיילים בכינוי  גנאי.

 בימים האחרונים התרבו תקריות בלב בית שמש החרדית, חיילי השח"ר שמתהלכים ברחובות בית שמש כבר לא זוכים לקבלת פנים לבבית כבעבר,  בתוככי הקרייה החרדית בעיר השמש העולה שוררת מתיחות רבה בשל הקמפיין הנגטיבי שיצא לאחרונה שבו הוצגו החיילים החרדים כחרדק"ים.

 ל"קוקר" נודע כי באחד התקריות שאירעו בשבוע שעבר נכנס  חרדי לבוש מדים לבית הכנסת בקריית הרמ"א, ולעברו נזעקו עשרות קנאים שהחלו לזעוק לעברו, "חרד"ק צא מפה".

 התקרית עוררה סערה בעיר, חלק מאברכים ניסו לגונן עליו, והסבירו לקנאים כי, "זאת לא הדרך" .

אולם השבוע עלה למעונו של  אחד מרבני בית שמש הרב נתן קופשיץ, אברך שמקורב לקנאים בעיר, ושאלו, "האם מותר לצעוק לחייל חרדי חרד"ק"?, הגר"נ השיב: "אני  לא יודע אם מותר או אסור, "אני יודע" הדגיש הרב, "שאם כואב בלב צועקים".

הרב קופשיץ הוסמך  בעבר להיות מורה הוראה מטעם בית הדין של העדה החרדית בירושלים לפני  עשור, הוא אף נשלח לעיר ידי מרן הרב שמואל אויערבאך, עברו בעולם הליטאי סייע לו להתקבל על כלל התושבים ולא רק על אנשי העדה החרדית-המורכבים בין היתר מהחסידויות סאטמר, תולדות אהרון ותולדות אברהם יצחק – אשר שלחו את אנשיהן להשתקע בבית שמש.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. לקיים בנו חכמי ישראל: העתירו בתפילה: לזכות מרן ורבנן המנהיג הצדיק הגדול של שכונת "נחלה ומנוחה" דידן, בעיר שנאת הדעת-בית שמש, והוא גם מחברי בד"ץ 'העדה החרדית' ה"ה הרה"ג נתן קופשיץ שליט"א שהוא מושפז כעת בבית חולים שערי צדק, אבל לצערינו הוא פסק ודבר נגד לבישת השאל של נשי הצנועות המתלבשות ע"פ דעת השולחן ערוך, ונשות הצנועות אלו גרים בבית שמש, הוא גם מתיר לבריוני העדה להפגין ולהלשין נגדיהם ה"י, אע"פ שנשים הצדקניות אלו מקרבות לנו הגאולה, בזכות צניעותם, מש"ה ידידיו מבקשים בכל לשון של בקשה, העתירו בעדו, שיזכה לשוב תיכף ומיד בתשובה שלמה, במהרה, לזכותו, לרפואתו השלמה בקרוב ממ"ש.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. לובשי המדים הורסים את החומות מול הרחוב החילוני הכפרני והפרוץ
  כל תכלית גיוס החרדים לכור ההיתוך הצה"לי זה להפוך את החרדים לחלק מהחברה הישראלית ה ירחם
  ועלינו להתעורר כמה שיותר מהר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ככה רב מדבר?בעצם הוא אומר אני לא יודע מה ההלכה אבל זה לא משנה. אדם עושה מה שבא לו.
  זה רק מראה שלחרדים לא באמת אכפת מההלכה. ברגע שהיא קצת לא נוחה\מתאימה להשקפת העולם שלהם הם פשוט מתעלמים ממנה.

  נחומי |
  הגב
 4. בשל ההתנכלות הבלתי פוסקת כלפי החרדים, שאל שר הרווחה מ'יש עתיד' את יו"ר ועדת האתיקה בכנסת
  האם מותר לפי החוק לקרוא לחרדים טפילים ?
  "אני לא יודע אם מותר או אסור, אני יודע " הדגיש היו"ר "שאם כואב הלב צועקים .

  גישה זו הביאה למר לפיד 19 מנדטים. לא לומדים כלום !

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב