אברך דפק על הבימה: "אני מוחה על העברת חוק הגיוס"

העברת חוק הגיוס המתוקן בהסכמתם ובברכתם של גדולי ישראל מעוררת תסיסה בקרב אנשי "הפלג הירושלמי". בבית הכנסת "חניכי הישיבות" בשכונת ברכפלד במודיעין עילית דפק אברך על הבמה ומחה כנגד החוק המתוקן. {מהומה בברכפלד}

על רקע העברת חוק הגיוס המתוקן בכנסת , פרצה אתמול (א') מהומה בבית הכנסת "חניכי הישיבות" בשכונת ברכפלד במודיעין עילית.

כמה שניות לאחר סיום תפילת ערבית ניגש אחד המתפללים לבימה ודפק עליו בעוצמה: "אני מבקש למחות כנגד חוק הגיוס שהועבר היום בכנסת, למגינת ליבנו". זעק אברך המזוהה בשכונה כתומך נלהב של הפלג הירושלמי.

אחד המתפללים שהיה נוכח בשעת המהומה סיפר לקוקר: "הופתענו מהאקט שבו הוא נקט", הוא מספר,"בתחילה שקלנו האם למחות כנגדו, מכיוון שהוא מבזה את גדולי ישראל שנתנו את ברכת הדרך לחוק המתוקן, אך לבסוף החלטנו שהתגובה הכי טובה היא שלא להתייחס לדברי ההבל כנגד דעתם של גדולי ישראל".

בקרב אנשי הפלג הירושלמי הנושא הטעון הפך לשיחת היום, והטענה הרווחת שם, כין אין שינוי מהותי בחוק הגיוס שיזם לפיד בכמות המכסות, מה שמעורר תסיסה רבה ומביא ביו היתר לתגובות נסערות של בודדים.

במקביל, ב'יתד נאמן' הוסיפו היום הערת שוליים לאי סיקור עניין החוק בהרחבה, בעיתון נרמז כי נציגי הציבור נמנעים להתייחס לעניין בשל הוראתם של גדולי ישראל על מנת שלא להזיק למערכה שמירת הצביון של עולם התורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.