אברך השכיר חמש דירות ולא דיווח

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד דן בהט, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ישראל רייך, בן 36 מירושלים, בגין עבירות מרמה לפקודת מס הכנסה ולחוק מיסוי מקרקעין וכן עבירות נוספות. הנאשם, אברך ישיבה, רכש והשכיר חמש דירות ושנים עשר יחידות מחסנים – במודיעין עילית, ירושלים, לוד ובקרית גת מבלי לדווח לרשויות המס כנדרש. הנאשם נחקר על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום.{ הקומבינה נחשפה}

פרקליטות מחוז ירושלים, באמצעות עו"ד דן בהט, הגישה לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד ישראל רייך, בן 36 מירושלים, בגין עבירות מרמה לפקודת מס הכנסה ולחוק מיסוי מקרקעין וכן עבירות נוספות. הנאשם, אברך ישיבה, רכש והשכיר חמש דירות ושנים עשר יחידות מחסנים – במודיעין עילית, ירושלים, לוד ובקרית גת מבלי לדווח לרשויות המס כנדרש. הנאשם נחקר על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום.

 

על פי כתב האישום, בין השנים 2003-2011 נהג רייך לקנות נכסים ודירות ולהשכירם. חלק מהדירות פיצל למספר יחידות על מנת להשכירן למספר גדול יותר של שוכרים. הנאשם לא דיווח לרשות המסים על הכנסותיו מהשכרת נכסים בשיעור של 1,360,000 ₪, ולא שילם מס בגין הכנסות אלו. במהלך השכרת הנכסים כאמור, וקבלת התקבולים, לא דיווח על קבלת הכספים, ולא שילם את המסים הנובעים מהפעילות, על אף שתקבולים אלה חייבים בדיווח ובתשלום מס.

 

לפני כשנתיים נדרש הנאשם על ידי רשות המסים למלא דיווח אודות פרטיו האישיים והצהרה על מקורות הכנסתו (טופס 5329), כולל פירוט מלוא נכסי המקרקעין שבבעלותו. הנאשם לא הגיש דוח כנדרש.

 

לפני כשנה זומן הנאשם לחקירה על ידי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום. הנאשם אשר הבין כי הוא נדרש להתייצב לחקירה בשל אי דיווח על הכנסותיו, לא התייצב לחקירה במועד, ודאג כי רואת חשבון מטעמו תגיש בדחיפות טופס דיווח עבורו, ושלח חבר לשלם עבורו מס בשיעור 100,000 ₪. סכום מס זה שולם על פי הערכתו של הנאשם בלבד, שכן לא הגיש דו"חות על הכנסותיו. בהמשך היום התייצב הנאשם לחקירה, וזאת רק לאחר שחברו שילם את המס אותו ביקש ממנו הנאשם לשלם, ולאחר שחוקרי רשות המסים פנו אליו מספר פעמים נוספות על מנת שיתייצב לחקירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.