אברכים פנו לפירון: "מנהלי התתי"ם עושקים אותנו " • חשיפה (וידאו)

קבוצה של אברכים מירושלים פנו בשבוע האחרון למשרד החינוך בטענה כי מנהלי התתי"ם בירושלים גובים מאות שקלים שלא כדין על כל ילד – משרד החינוך: המקרה יטופל בחומרה

בשעה שמשרד החינוך בראשות שר החינוך שי פירון מסכל העברת תקציבים לציבור החרדי באמצעות ביטול הצהרונים –  יש מי שמנסה להגיע עמו להדיברות במטרה להקל על משפחות ברוכות ילדים.

קבוצה של אברכים מירושלים פנו בשבוע האחרון למשרד החינוך בבקשה שיבוא לעזרתם מול התנהלות ראשי התתי"ם. לטענת האברכים, מנהלי התתי"ם  בירושלים גובים שלא כדין על כל ילד, סך של 400 שקלים שנכנס לכיסם הפרטי בניגוד גמור לחוק חינוך חינוך חינם.

ומה אומר חוק חינוך חינם? על פי החלטת ממשלת ישראל, תספק המדינה חינוך חינם החל מתחילת שנת הלימודים תשע"ג, ה- 27.8.2012, ט' באלול תשע"ב, לילדים בגילאי 3-4 שילמדו בגני ילדים ציבוריים, כך שהורי הילדים יהיו פטורים מתשלום שכר לימוד.

בדיקה שערכו האברכים העלה כי רוב מנהלי התתי"ם גובים מאות שקלים על כל תלמיד שלא כדין. גורמים במשרד החינוך מאשרים את הפרטים ואומרים כי אכן קיבלו מסמכים שמוכחים כי מנהלי החיידרים פועלים שלא כדין, המקרה הועבר לבדיקה ויטופל במלוא החומרה.

אחד ההורים אומר ל'קוקר': "זו בושה, לא רק לפיד עושק את ההורים, מנהלי התתי"ם שמודעים למצב הקשה של משפחות האברכים ממשיכים לרקוד על גבנו ולסחוט מאות שקלים על חשבון האברכים שלא כדין.

יתכן, כי משרד החינוך יעצור את התקציבים של התתי"ם – במידה ולא יישמו את החוק הנהוג בכל הארץ.

צפו: בעיות הקשב והריכוז של שר החינוך [alooma ref="305e8d9e56ece939f0687b2fefa345b5.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אולי שמשרד החינוך יטפל גם בכל עמותות הגנים הפרטיות שעושקים את הגננות

  רבקי |
  הגב
 2. לאחד שחושב, הנה קטע מהמישברך שאנו אומרים בכל שבת: "וכל מי שעוסקים בצרכי צבור באמונה, הקדוש ברוך הוא ישלם שכרם" ולא כתוב שצריכים למצוץ את לשד עצמותיהם של ההורים…

  ול-sh, מה אתה מדבר! מנהלי סמינרים, צדיקי הדור… ראית שאחד מהם גר בוילה, נוסע במכונית יקרה ממודל לא ישן? וכי יש לו שיקולים זרים בהחלטות על קבלת התלמידות? החינוך נקי מפוליטיקה?
  ומעל הכל, החינוך אצלם חיני חינם…
  אז מה אתה רוצה מהם, מיסכנים…. ח ח ח ח ח ח ח ח ח ח

  יעקב |
  הגב
 3. אצל כל העולם אפילו אצל הערבים , הבינו שלעם יש את הלגיטימציה, הזכות, ואפילו הכוח להביע את דעתו ושפטרוניו לא יכולים לעשות ככל העולה על רוחם.

  הגיע הזמן שגם אצלנו החרדים, יהיה לנו את היכולת להתקומם מול אי צדק, ולא לשתוק מול עוולות שנעשות מלמעלה.

  מצוין! כל הכבוד! כולנו צריכים ללמוד מהם!

  אחד שחושב |
  הגב
 4. אחרי שיצליח ב"ה יבא דרעי השקרן ויאמר זה בזכות שס

  כל מילה אמת |
  הגב
 5. וסליחה ששכחתי את העיקר: יישר כח גדווווול מאווווד לכל הפועלים וחושפים את השחיתות…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הגיע הזמן להוקיע את המושחתים לאור השמש… ואם אין בררה וזו הדרך אז, שיהיה כך! ומה אם התקציבים שמשרד החינוך העביר בזמנו עבור המחנכים בת"תים והמנהלים (למעשה הם מתנהלים כבעלים) סירבו להעביר למורים עד, שהתלוננו במשרד החינוך והתחילו לזוז. ידוע לי שת"ת מפורסת בירושלים הגיע למשבר כספי בגלל כך. וכפי הידוע שלא "חסר" להם כסף אז, למה ומדוע מעכבים משכורות ו/או נותנים שקים דחויים שהמלמדים ילכו לבקש מהגמ"חים שיפרטו להם. עלי להדגיש שאני מדבר על דברים שמתנהלים כך שנים רבות מאוד. כמובן "שלא תלין פעולת שכיר" לא נאמר על הבעלים של הת"תים… ויש עוד הרבה מאוד מה לכתוב על כך… רק שחבל לי על הזמן!!!
  בטח שלא יפה ללכת לפריץ, אבל מה שהמנהלים/בעלים האלה עושים בחושך, זאת בטח מצווה… כי להם הכל מותר כי אסור לפנות לרשות…
  מ ו ש ח ת י ם , לכו הביתה והסירו את הטלפיים שלכם מצאן קדושים ומחנכים מסורים והפסיקו למצוץ את לשד עצמותיהם ודמם של הורים יקרים בעלי משפחות ברוכות ילדים!!!
  אסיים בזאת שכתבתי כאב לילדים שהיום בת"תים ובגרו וכמי שיודע מגוף שני מה קורה "שם".. וד"ל

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. רשע או לא רשע
  בעניין הזה חייבים ללכת לכל מי שיכול להציל אותנו ממנהלי התת שבחלקם (הלא קטן) מושחתים

  מוישי |
  הגב
 8. יתכן אכן שיש עושק, ויתכן שהמנהלים לא בסדר, אולם מי שחושב שהישועה שלו תבוא מהאדם ששנוא אותו יש לו טעות, וגדולה.

  מגיב |
  הגב
 9. מעולה!! יישר כח תחזקנה ידיכם ויופסק עושק התתי"ם לאלתר!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב