אב החייל בראיון דומע: "יוסי היה בחור חרדי, עכשיו הוא שומר עלינו מלמעלה"

אביו של יוסי כהן, החייל שנפל בפיגוע: "הודה לשם על הזכות להגן על עם ישראל" צפו בריאיון המלא לחדשות 10

בראיו שכולו קידוש שם שמיים, הרב אליהו מירב, אביו של יוסי כהן, שנפל בפיגוע הירי בצומת אסף, דיבר היום (חמישי) בכאב על בנו, ועל הפילוג ההולך וגובר בחברה הישראלית.

"יוסי היה נשמה יפה וטהורה, הוא עשה שליחות, שלחנו אותו באהבה גדולה", סיפר אביו בראיון לחדשות 10

"כשישבנו בסעודת שבת וכל אחד הודה על משהו, יוסי אמר: 'אני מודה לקדוש ברוך הוא שיש לי את הזכות להגן על עם ישראל בגופי'. יוסי היה נשמה טהורה, ילד של מסירות נפש, שרק רצה לעזור מאז שהוא ילד קטן, והשם לקח אותו".

 

על בנו שבחר לשרת בצה"ל למרות היותו בן למשפחה חרדית, סיפר: "הוא היה ילד יקר ואוהב, היינו גאים בו והוא בנו, שלחנו אותו מתוך תחושה עמוקה של שליחות משום שאנחנו מאמינים שאנחנו מוכרחים כולם יחד לעזור ולתת, על זה גדלנו. אלה ערכים נצחיים של אהבת אדם והבריות, שום פוליטיקה לא תזיז את זה. חבל שהשכול מחבר בינינו. אולי נזכה פעם שאהבה תחבר בינינו?

"שירתתי בצה"ל וחזרתי בתשובה אחרי מלחמת יום הכיפורים. אני ישראלי, אני תוצר של משבר בחברה הישראלית החילונית", אמר הרב מירב. "אני מבין שכל אחד צריך לחיות באמונתו ועל פי ערכיו, אבל הכבוד ההדדי מוכרח להישמר, מוכרחים לשים סוף לשנאה הזאת, אי אפשר כך לחיות. אי אפשר לבנות בית ומדינה בצורה הזאת. מעבר לכל הוויכוחים, למה להיפגש בשכול ולומר אנחנו אחים, בואו ניפגש בשמחות".

את הראיון חתם בדמעות: "יוסי היה בחור ישראלי, חרדי, לב זהב, לתפארת עם ישראל ממש. יוסי רצה להיות רופא שיניים אחרי הצבא, ועכשיו הוא שומר עלינו מלמעלה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כדאי היא המצוה רבה להגן בעד כאו''א להוושע בכל משאלות לבבו לטובה ובוודאי יתברכו בכל הברכות האמורות בתורה, עדי נזכה בקרוב שיעביר ממשלת זדון מן הארץ ומלאה הארץ דעה את ד' בעגלא ובזמן קריב

  הננו בזה בקריאה נרגשה ולהמליץ טוב בעד הני מוסרי הנפש אברכים יקרים מבני ישוב הישן בארצינו הקדושה אשר זכו לקדש שם שמים מסוף העולם ועד סופו, במה שלא התייצבו כלל ללשכת הגיוס של הצבא הטמא שלהם והכריזו קבל תבל ומלואה שאין להם חלק ונחלה במדינה הטמאה.

  והנסיון הוכיח שפעולות אלו עושים פירות, ודין גרמא לעצור בעד המשחית הגזירת גיוס המרחפת על אחב"י דרי ארץ הקודש, וגם אחרים ניצולים רק בזכותם. וכפי גודל ערך המצוה כן גודל הנסיון והני מוסרי הנפש הם גירא בעיני דשטנא, וכתוצאה מזה אין מתקבלים בכמה מקומות התורה כנסיון להכריחם להתייצב ללשכתם, ובנוסף לזה אין הקומץ משביע, ואין מספיק הכוללים הנמצאים על טהרת הקודש לכלכל כל האברכים מבני ישוב הישן.

  ע"כ קמו ואזרו חיל העסקנים החשובים שיחיו 'ויסדו כוללים מיוחדים במינם לאלו הגיבורי החיל' מבני ישוב הישן ומקומות תורה הללו מתנוססים לתפארה בארצינו הקדושה בעיר ירושלים ובעיר בית שמש, ובצל כנפי' יחסיון אברכים יקרים המסולאים מפז ההוגים בתורת ד' בטהרה ובהתמדה יתירה, ומחובר אצלם עמל ויגיעת התורה בהתמדה ביחד עם מסירת נפש על כבוד שמים לעמוד איתן נגד הגזירות על הדת ובפרט גזירת הגיוס ה"י, כפי אשר מעידין גאוני וצדיקי ירושלים, ובראשם מרן הגאב"ד שליט"א.

  ועל כן האחריות מוטלת עלינו לעמוד לימינם ולחזקם ולעודדם ולתומכם בסבר פנים יפות וליטול חבל במצוה רבה זו שהרבה מצות נשגבות כלולים בגוה ללמוד התורה בקדושה ולחזק אלו העומדים במלחמת ד' ומקדשים שם שמים.

  ועל של עתה באנו היות שידידינו הגה"צ רבי … שליט"א דומ"ץ דקיט"ל קליימער אזר חיל לבוא לעזרת ד' בגיבורים לערוך מסיבה של מצוה להיות לעזר להם ולתומכם, על כן אנו קוראים לכל אנ"ש להשתתף בגוף ובממון באופן מיוחד היוצא מן הכלל במסיבה של מצוה הזאת.

  וכדאי היא המצוה רבה להגן בעד כאו"א להוושע בכל משאלות לבבו לטובה ובוודאי יתברכו בכל הברכות האמורות בתורה, עדי נזכה בקרוב שיעביר ממשלת זדון מן הארץ ומלאה הארץ דעה את ד' בעגלא ובזמן קריב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. ירחם ד': ההורים בוכים פשוטו כמשמעו

  "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

  אבל האמת היא שעפרא לפומיה על המילים שהאבא אמר…
  "אנחנו מאמינים בדרך הזאת – הצעירים צריכים לשאת בעול של כל עם ישראל, אנחנו עם אחד. שלחנו אותו בידיעה ברורה שהוא עושה שליחות" עכ"ל.
  ודיבורים אלו נגד הקב"ה ונגד תורתינו הקדושה, עפרא לפומיה!!!!! יוסי וחבריו לא הגינו על עם ישראל, אנחנו מאמינים בני מאמינים שרק הקב"ה מגין עלינו, בזכות לימוד התורה וכו'.

  אם יוסי לא היה משרת אז לא היה נמצא במקום הזה בזמן הפיגוע, ולא היה נהרג!!! הנחל ידוע כמקום "שמד" כפשוטו. יוסי היה השליח של השטן, לשרת במקום שמד וזימה. ועכשיו שזה מאוחר מברעים אותו "ת.נ.צ.ב.ה." אבל חבל שנהרג… אם היה חי היה יכול לחזור בתשובה, ולא היה צער למשפחתו הנחמדים. "המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד".

  כל גדולי ישראל פסקו שאסור לשרת במקום שמד. ממש עצוב שנהרג.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. עכשיו רק השם ית' שומר עלינו מלמעלה

  3.01.54..20

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב