'אגד' שינו את המודעות: "לא רצינו לפגוע"

יו"ר 'אגד' ל'קול ברמה': "לא מתחרטים שלא העמדנו אוטובוס לרשות הציבור בלוויה, זה נושא מורכב״. ויש לו גם בקשה מהציבור {המודעה והסערה}

הסוף לסאגת המודעה: לאחר פרסום מודעת האבל הלקונית, הביקורות והתירוצים המביכים, מפרסמת הבוקר 'אגד' מודעה מתוקנת בעיתונים החרדים כששמות הנספים מופיעים בה.

״תיקנו הבוקר את המודעות בעיתונות כי לא היתה לנו שום כוונה לפגוע ברגשות הציבור החרדי", הסביר יו"ר החברה, אבי פרידמן, בראיון לתכנית 'חדש על הבוקר' עם נועם זיגמן ב'קול ברמה'.

במהלך הראיון נשאל פרידמן על טענות משפחת פרנקל באשר לסירוב להעמיד אוטובוסים לרשות משתתפי ההלויה והשיב: ״אנחנו לא מתחרטים על כך שלא העמדנו אוטובוס לרשות הציבור בלוויה של גב׳ חנה פרנקל ע״ה, זה נושא מורכב שצריך לעסוק בו בהזדמנות אחרת.״

בסיום הראיון פנה פרידמן לציבור וביקש לגלות עירנות באשר להתנהגות הנהגים בנסיעות. ״במידה ואזרח נתקל בנהג שמתעסק בדברים אחרים בזמן הנהיגה, שיתעד וישלח לנו, אנחנו נטפל בו ביד קשה", דברי פרידמן.

כזכור, התאונה המחרידה בכביש 1 שנגרמה – ע"פ החשד – בשל הסחת דעתו של הנהג שהתעסק בסלולארי שברשותו, הציפה את בעיית הנהיגה הפרועה והמסוכנת של חלק מנהגי האוטובוסים בישראל.

סרטונים שהגיעו לידי ערוץ 2 מספקים הצצה מטרידה לקצה הקרחון של התופעה. צפו

בסרטונים נראים נהגי אוטובוס שונים, מכמה חברות, מתעסקים בטלפון הנייד שלהם בזמן הנהיגה. נהג אחד נראה לוחץ על מכשיר תיקוף הכרטיסים שלידו במהלך הנסיעה, ואחר נראה סופר שטרות כסף בזמן שרק זרועותיו מונחות על ההגה.

תיעוד במצלמה נסתרת מראה כי ישנם נהגי אוטובוס שלא מהססים לשלוף את הטלפון הנייד, גם בזמן הנהיגה ולהציץ בו. במקרה אחד אפילו נראה הנהג כשהוא מוריד לגמרי את שתי הידיים מההגה, על מנת לכתוב הודעה בטלפון.

"נהגים מקצועיים חייבים לשמש דוגמה ומופת בכביש, זה המקצוע שלהם וזה מה שמצופה מהם…הם מסיעים עשרות בני אדם בכל נסיעה ואחראים על החיים שלהם, זו אחריות גדולה מאוד", הגיב לדברים עמותת חברת 'אור ירוק', שמואל אבואב.

אבואב הוסיף: "מעבר לאחריות הנהגים, גם למעסיקים ובייחוד למשרד התחבורה יש אחריות לוודא כי הנהג שעולה על הכביש נוהג בצורה בטוחה ואחראית ושהוא עובר את ההכשרה המתאימה…המשטרה חייבת להגביר את האכיפה גם נגד נהגי האוטובוסים שעושים שימוש בטלפון סלולרי, כשנהג ידע שיש סיכוי שהוא ייתפס אם הוא ידבר או ישלח הודעה, הוא לא יעשה זאת".

יצוין, כי נהג האוטובוס חיים ביטון, החשוד בגרימת מותם ברשלנות של ששת הנוסעים החרדים, נשלח היום למעצר בית של 21 יום.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.