אגודת ישראל הכריעה פה אחד: יוסי דייטש – המועמד לראשות העיר

לאחר אין ספור ספקולציות – מזכירות אגודת ישראל בירושלים אישרה את מועמדותו של דייטש לראשות העיר ירושלים

אגודת ישראל החליטה כי יוסי דייטש הוא יהיה מועמד הסיעה לראשות העיר ירושלים. לאחר אין ספור ספקולציות – מזכירות אגודת ישראל בירושלים אישרה את מועמדותו של דייטש לראשות העיר ירושלים – פה אחד.

 מזכירות אגודת ישראל התכנסה הערב לישיבת היערכות מיוחדת לבחירות בעיר ולאחר דיון והצבעה, הכריזה על סגן ראש העיר יוסי דייטש כמועמדה באופן פורמלי לראשות העיר ירושלים. חברי המזכירות אף הסמיכו את דייטש לנהל משא ומתן עם קהלים נוספים, תוך חתירה לאחדות מלאה עם כל הקהלים השונים בעיר. קודם  כינוס הישיבה ביקרו סגני השרים יעקב ליצמן ומאיר פרוש יחד עם דייטש בבתיהם של האדמו"רים חברי מועצת גדולי התורה וקיבלו את ברכתם.

יו"ר מרכז אגודת ישראל בירושלים, סגן שר החינוך מאיר פרוש אמר במהלך הישיבה כי "ברורה המציאות לפיה אגודת ישראל לבדה אינה יכולה לגייס את מירב הקולות. עלינו לפעול בשיתוף פעולה ובתיאום מלא עם סיעת 'דגל התורה', כפי שהלכנו יחדיו למערכות הבחירות כבר כמעט שלושים שנה בירושלים, בבני ברק ובכנסת. אני בטוח שגם הפעם נגיע להסכמה מלאה וכחטיבה אחת נגייס את תמיכתם של כל הציבורים שומרי התורה והמצוות בעיר".

המועמד יוסי דייטש אמר לאחר היבחרו פה אחד: "אני מודה לחברי על התמיכה בי. שיתוף הפעולה של סגני השרים ליצמן ופרוש והביקורים שערכנו אתמול יחדיו אצל חברי מועצת גדולי התורה, היכו גלים והביאו לאווירה של אחדות, שהציבור החרדי צמא לו כל כך. אני יוצא מכאן בקריאה לשותפינו הטבעיים דגל התורה להתאחד ולהתלכד איתנו יחד ולהביא ציבורים וקהלים נוספים. הערב אני רואה את פני הנוכחים כאן, אלו פנים של אנשים שאוהבים, שבאמת רוצים דבר אחד, רוצים לראות בטוב ירושלים".

הצטרפותו של דייטש למרוץ עשויה לטרוף את הקלפים מבחינת המועמדים שעד כה הכריזו על מועמדותם לראשות העיר.

עד כה הכריזו על התמודדותם לא פחות משבעה מועמדים: עופר ברקוביץ, משה ליאון, יוסי חביליו, רחל עזריה, זאב אלקין, אבי סלמן וחיים אפשטיין, מועמד 'בני תורה' (עץ).

במקביל, היועצים החרדים שעבדו עם אלקין נאלצים כעת לעשות אחרונה- פנה ולסגור קצוות עם המועמד החרדי. על פי מצגת שערכו באגודת ישראל ליוסי דייטש יש סיכוי רב לנצח כבר בסיבוב הראשון, וזאת במידה וכל הגורמים החרדים יתאחדו סביבו. יש לזכור כי ש"ס ובני תורה, טרם הביעו תמיכה בו והם עשויים לגדוע לו את החלום באיבו. שס תומכת בליאון ודגל משוסעת. כאמור, המצב בדגל התורה לא פשוט ג"כ. שכן פלגי רשב"ם וראב"ד חלוקים בעמדת הצבתו של דייטש, בעוד הבית ברחוב ראב"ד מושך בחוטים למען דייטש, ברשב"ם לא נרשמה התעניינת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.