"אדאג שיהודי אירופה יוכלו לקיים חיים יהודיים תקינים"

השליח האירופאי לרב הראשי הגר״ד לאו, אדאג שיהודי אירופה יוכלו לקיים חיים יהודיים תקינים בביטחון וללא הגבלות

שגריר האיחוד האירופי בישראל מר עימנואל זופרה ושליח האיחוד האירופי לחופש דת מר יאן פיגל הגיעו הבוקר (חמישי) ללשכתו של הרב הראשי לישראל ונשיא בית הדין הגדול הגר״ד לאו.

בפגישה השתתפו בנוסף מנכ״ל הרבנות הראשית לישראל הרב משה דגן ועו״ד ירון קטן.

הרב הראשי אמר לשליח המיוחד, כי לא ייתכן מצב בו במדינות אירופאיות רבות, יהודים יפחדו ללכת ברחוב עם כיפה או שיגבילו או יאסרו שחיטה וברית מילה בתחומן, הרב הראשי ביקש מפיגל כי יפעל באופן מיידי להגברת האבטחה במקומות בהם זה נדרש בכדי שכל יהודי ברחבי אירופה יחוש מוגן ובטוח.


כמו כן ביקש הרב לאו מפיגל לפעול מול ממשלת בלגיה ופולין לביטול ההגבלות שהוטלו במדינות האלו על השחיטה הכשרה וכן כוונות במקומות שונים להגביל את האפשרות לעשות ברית מילה לתינוקות. הרב הראשי עמד בדבריו על כך שהשחיטה הכשרה וברית המילה הם חלק ממצוות העם היהודי אשר במשך אלפי שנים מקפיד עליהם עד כדי מסירות נפש. עוד הוסיף הגר״ד לאו ואמר, אסור לחזור לתקופות אפלות בהם יהודים פחדו לעשות ברית לילד או לבצע שחיטה כשרה ונאלצו לעשות זאת בסתר תוך סיכון חייהם.

השליח האירופי לחופש דת מר יאן פיגל אמר לרב הראשי כי הוא מבין את האחריות המוטלת עליהם שכל אחד יוכל לנהוג על פי מנהג דתו ללא כל חשש והבטיח לפעול בכל המקומות בהם יידרשו כדי לוודא שכך אכן קורה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.