אדלשטיין: "הסכם הגרעין לא יישאר כמו שהוא"

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, אומר היום (ג') בכנס הרצליה כי ישראל צריכה לשדר לעולם שלמרות האיומים עליה – פניה לשלום.

"דווקא בעת הרגישה הזו, כאשר חיילי ומפקדי צה"ל שומרים עלינו ביבשה, באוויר ובים –  אנו צריכים לומר: פנינו לשלום ולא למלחמה, פנינו לשלום ולא להסלמה".

בהתייחסו להסכם הגרעין עם איראן ולהצהרת נשיא ארה"ב הערב אמר אלדשטיין, "בעוד מספר שעות ימסור נשיא ארצות הברית, את עמדתו לגבי הסכם הגרעין עם איראן. בתום דבריו דבר אחד יהיה ברור – הסכם הגרעין לא יישאר כמו שהוא. בזכות ממשלת ישראל ומערכת הביטחון נחשף העולם לשקר האיראני שהצליח להתל בכולם. בכולם, למעט בישראל. אני סבור, ואמרתי זאת בעבר,שהסכם הגרעין עם איראן הוא רע מיסודו. אני מאמין שהערב ארצות הברית תיסוג ממנו, ואני קורא לה להחריף את הסנקציות על איראן: כבר הוכח שהסרתן הייתה טעות קשה, שאפשרה לאיראנים לממן ביתר-שאת את ארגוני הטרור באזורנו ולהצטייד בנשק קטלני".

הוא התייחס גם לפסקת ההתגברות. "רק לפני שנתיים שלוש, כשהייתי מעלה את סוגיית הפרדת הרשויות, זה גרם לכולם לפהק. עכשיו המצב השתפר, זה גורם לכולם לצעוק. קחו לדוגמה את הדיון הציבורי שמתנהל בחודשים האחרונים על פסקת ההתגברות. מצד אחד "קץ הדמוקרטיה", "הפשיזם כאן", מצד שני "השתלטות של בית המשפט", להחזיר את השלטון לציבור". כל מי שמאמין שבאמצעות חקיקת חוק על פסקת ההתגברות אנחנו נפתור את כל הבעיות בין כל הרשויות במדינת ישראל, טועה ומטעה".

"המצב של הכנסת לא הרבה יותר טוב משל בית המשפט העליון", האשים אדלשטיין והוסיף "הכנסת שכחה שמלבד תפקיד החקיקה, יש גם תפקיד של פיקוח על הממשלה. מתי שמענו פעם אחרונה על איזושהי כותרת שיוצאת בתחום הזה, של פיקוח של חברי הכנסת מועדה כלשהי על תוכנית של משרד ממשלתי. הנושא הזה חשוב ביותר לעתיד שלנו במדינת ישראל, לעתיד של הדמוקרטיה שלנו במדינת ישראל. אנחנו צריכים להיזכר שרק בהדברות ובתהליכים ארוכי טווח אנחנו נוכל להשיג איזשהו מתח בין הרשויות השונות, לא בניית חומה, מתח בריא. צעקות, הורדת ידיים, D9 הם רק מזיקים, ואף פעם לא הואילו בשום דבר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.