אדלשטיין מברך על הסכמת ה'מועצת'

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך על ההסכמה שהושגה בין ראשי סיעות הקואליציה לפיה חוק הגיוס יאושר בכנסת בתוך עשרה ימים {חוק הגיוס}

בכנסת מברכים על ההסמכה שהושגה בין ראשי הקואליציה לחברי מועצת גדולי התורה כי חוק הגיוס יעל לקריאה שניה ושלישית רק לאחר אישור התקציב, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בירך על ההסכמה שהושגה בין ראשי סיעות הקואליציה לפיה חוק הגיוס יאושר בכנסת בתוך עשרה ימים.

כזכור, אדלשטיין התנגד לבקשה לקיים הצבעות בקריאה שניה ושלישית על החוק בטרם יעבור תקציב המדינה. "אין זה ראוי שחוק כזה יקודם בשלוש קריאות בתוך שבוע אחד. הכנסת צריכה לכבד את עצמה ולקיים דיונים רציניים ועמוקים בחוק ולא לשמש כמעין חותמת גומי", הבהיר יו"ר הכנסת.

מוקדם יותר ראשי הקואליציה וראש הממשלה בנימין נתניהו חתמו על מכתב שנשלח לשר הבריאות יעקב ליצמן מ'יהדות התורה' במכתב התחייבו ראשי הקואליציה כי חוק הגיוס המתוקן יעלה לא יאוחר מיום רביעי הבא.

במכתב עליו חתמו נתניהו, בנט, דרעי וכחלון נכתב: "הואיל ובשל טעמים טכניים לא יעלה בידי הקואליציה להעביר את התיקון לחוק שירות הביטחון בעניין דחיית שירותם של תלמידי הישיבות עד למועד אישור חוק התקציב כפי שנקבע במסגרת ההסכמים הקואליציונים".

"אנו ראשי סיעות הקואליציה בממשלה החתומים מטה, מתחייבים בזאת כי התיקון לחוק יאושר בכנסת עד ליום 25,11,2015". על החתום: ראשי הקואליציה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.