אדריכל הכישל(יאו)ון: גפני הימר על כל הקופה והביא את ליאון לרוץ מול ברקת

בשלהי קיץ  2013 החל המירוץ לראשות עיריית ירושלים:  ניר ברקת  ניצב לפני צומת דרכים, ועליו לקבל החלטה, את מי הוא מכניס לקואליציה עוד לפני הבחירות .

ברקת פנה בתחילה לחרדים, יהדות התורה וש"ס והציע להם שפע של הטבות בקאוליציה העתידית שתקום בירושלים. אנשי שלומי אמונים, דייטש, וגם קלרמן  צידדו במשא ומתן עם ברקת, " הרי בסוף ברקת ינצח ואנו נשאר בעמדה נחותה, ונצא קרחים מכאן ומכאן" . הפטירו גורמים בספרא. לדגל נוצרה הזדמנות פז שנכרתה בדרכה.

בשלב הנוכחי, בדגל התורה תכננו להריץ את פינדרוס לראשות העיר, אולם הסקרים לא האירו לו פנים והוא גנז את התוכנית. פינדרוס  שלימים היה בן בית אצל ר' שמואל ערק  לחזון איש 5 –  ושולב בראש רשימת יהדות התורה, אולם בסופו של יום הוא יצטרך לבלות את שארית זמנו במחלקת הספורט  שיקבל ולהביט בעיניים כלות  במנהלי הסמינרים  שעולים ללשכתו של חיים אפשטיין לקבל אישור להקצאות.

העיתונאי יצחק נחשוני שהריץ את ליאון חשף במשדר הבחירות בקול חי על כך שגפני הוא זה שהריץ את ליאון הוא הביא את השם לליברמן. בדגל התורה החליטו בשלב הזה לסנן את ברקת ולחלוק בכל הקופה. הסיבה: ברקת 'קמצן': הוא לא היה מוכן להבטיח את מה שליאון  הבטיח בתמורה. היו דיבורים על תפקידים וג'ובים לאנשי הכוורת של גפני שהתהלכו אבלים במוצאי יום הבחירות בהר חוצבים.

דגל התורה יחד עם ש"ס הימרה על כל הקופה: מתוך מחשבה שתקדים גור –  ברקת לא יחזור על עצמו.  יתרה מכך,  קובי רוזנשטיין מאנשי החצר בחזון איש 5  חזר בפנינו כמה פעמים והבטיח: "ר' שמואל ירד מעץ ויתמוך בליאון",  מחשבות לחוד ומעשים לחוד: בשורה התחתונה, הציר –  שערי חסד בעלזא וגור הביא לכישלון החרוץ.

בדגל התורה יצטרכו להסיק מסקנות מהכישלון החרוץ שנחלו בבחירות.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גם כאן כמו ברוטר שולט הפלס השולי (17%למחמירים)?
  ואגב פלסניקים יקרים כבר אמר החכם "ההולך לישון עם דובים אל יתפלא כשקם עם פרעושים"
  אז שיהיה לכם בהצלחה עם ידידיכם החדשים "אהובי" הרב שך זצ"ל (שליט"א-לשיטתכם)

  רוני |
  הגב
 2. תפנימו היטב אין כזה דבר דגל התורה

  תוצאות הבחירות לאחר כל ההסתה והקללות הנוראות מלמדות על הלך רוח חריף בציבור נגד אלו שמנהלים את היהדות החרדית מזה למעלה משנה. בקיצור נמרץ העם לא! איתם. זה שהם הצליחו להמעיט את עוצם הנצחון של בני תורה על ידי קללות והשתוללות שמעולם לא נצפתה בקרב היהדות זה לא יועיל להם לעתיד אי אפשר לשחוק את המטבע שוב ושוב.
  לכן בסיטואציה מסוימת כנראה נראה את בני תורה כשותפים לאגודת ישראל במקום דגל התורה ואו אז שילכו דגל התורה לבחיות לבד ונראה מה תהיה אחריתם

  סלמן |
  הגב
 3. היה להם ברירה להיוועץ עם ר' שמואל
  מי הוא קובי רוזנשטיין שיחליט בשביל ר' שמואל?????????????

  אילנה |
  הגב