אדריכל יוזמת השלום באלעד: "הניסיון נכשל"

איש העסקים יקי רייסנר שניסה לתווך בין הצדדים באלעד: "חודשים רבים התנהל מו"מ לשלום באלעד, והשבירה היתה במועמדותו של אבוטבול בב"ש, בניגוד להסכם הכולל"

יקי רייסנר, מי שכונה השבוע "אדריכל יוזמת השלום" באלעד, התראיין אמש לישראל אוחיון ויעקב גרודקה ב'קול ברמה' ואמר: "כתושב אלעד כ-20 שנה, היה ניסיון לא להגיע למצב שבו אנו כיום, ולצערי הנסיון נכשל".

לדבריו, "חודשים רבים התנהל מו"מ לשלום באלעד, כשנקודת השבירה היתה במועמדותו של אבוטבול בבית שמש, שהייתה בניגוד להסכם. אם אבוטבול היה טוב לבית שמש, באותה מידה פרוש צריך להישאר באלעד", אמר.

רייסנר הוסיף כי "היה ברור שיימצא פתרון באלעד, והיה נראה שזה נפתר בימים האחרונים. לאחר מכתב הגבאים שביקשו שישראל פרוש יישאר, היה נראה שהמצב פתיר.

"כאיש שקרוב לפרוש ולדגל, ניסיתי לגשר בין הצדדים, והיה נראה שיש פתרון אמיתי לרוטציה, שפינדרוס יקבל מחצית ראשונה ולאחר מכן יכהן פרוש חצי קדנציה ועוד קדנציה נוספת, כשש"ס תקבל 10 שנים בבית שמש".

אז למה הכל נתקע? רייסנר: "ש"ס דרשה שאבי דיין לא יהיה חלק מהדיל באלעד. וישראל פרוש לא הסכים להפקיר את דיין שהלך איתו לאורך הקדנציה, ולזה דרעי לא הסכים.

"פרוש הסכים לוותר על כל דבר שקשור אליו, ולא הסכים ללוותר בדברים שקשורים לאנשים שהלכו איתו. היו ויתורים נוספים מצידו של פרוש אך הצד השני לא הסכים.

"היו גורמים שהיו להם אינטרסים שלא יהיה שלום, כעת הרכבת כבר יצאה לדרך ואין סיכוי לשלום".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין על אריה דרעי, אתם מנסים להציג את הדברים עקום אבל לא ילך לכם הציבור אוהב אותו.

    תתפוצצו!!! דרעי, העם איתך!!!
    גם אם יפסיד בכל המקומות בארץ אין על דרעי!!!

    האתר הזה עובד אצל אלי ישי ומנשא להשחיר כל דבר שקשור לדרעי!!! |
    הגב