אהוד בנאי בגילויים מרתקים על האדמו"ר מפיאסצנה (וידאו)

הזמר והמלחין אהוד בנאי בשיחה מרתקת על האדמו"ר הקדוש מפיסיאצנה זי"ע, וספרו המפורסם "אש קודש". צפו {הזמר בשיעור מרתק}

הזמר המתקרב מאוד ליהדות אהוד בנאי למד בספר "אש קודש" וגילה עדות היסטורית מטלטלת לאמונה שמנסה לשרוד את תקופת הסתר הפנים החשוכה ביותר של העם היהודי בדורנו.

צפו

עוד אומר בנאי: "האדמו"ר מפיאסצנה היה רב של קהילה קטנה שהלכה והתפוררה בגטו ורשה. בכל שבת נשא בפניו חסידיו דרשה שהיוותה את נקודת האור אולי היחידה בתוך הזוועה הבלתי אפשרית של התקופה ההיא ובצאת השבת נהג לרשום את שיחותיו. רגע לפני האקציה האחרונה, כשהוא מבין שהגיע הסוף, הוא מטמין בכד את כתביו, המסכמים שלוש שנים קשות מדי וארוכות מדי. הוא משאיר מכתב בו מבקש שמי שימצא את הכד, יעביר את תכולתו לאחיו, ר' ישעיהו שפירא, אשר הספיק לברוח מאירופה בזמן, עלה לארץ והתיישב בתל אביב. כך שרדו הכתבים והגיעו לידינו".

הספר "אש קודש" לא מתמודד עם השאלה "איפה אתה הקב"ה", אלא "מתי הישועה תגיע, כשהיא תגיע", כי הוא תמיד האמין שהיא תגיע. ועצם העובדה שאנחנו לומדים אותו היום, קוראים את ספריו ויכולים להנציח אותו ואת השואה, מוכיחה את דבריו.

מסיים הזמר בביטוי תחושה אישית: "אני מבין את אלו שנפלו בזמן השואה מאמונתם, אבל אני שגדלתי בדור חופשי שניתנה לו לבחור באיזה דרך לילך, יש לי מחוייבות לצדיק הזה שמכניס אור לתוך החושך, ולהיות דבוק יותר ויותר לבורא עולם ולקיים את מצותיו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. המתקרב מאוד ליהדות?…
    הוא דתי כבר 20 שנה
    וכבר 10 שנים גבאי של בית הכנסת ברמת גן איפה שהקטע מצולם.

    מנחם |
    הגב