אהוד ברק על ראש הממשלה נתניהו: "הוא חלש" (וידאו)

בהקלטות שפורסמו בכלי התקשורת נשמע ראש הממשלה ושר הבטחון לשעבR אהוד ברק כשהוא מדבר על ראש הממשלה בנימין נתניהו ומתאר אותו כאדם "חלש" בסוף השבוע פורסם באולפ שישי הקלטות בהן ברק סיפר על ההתנגדותם בשעתו של הרמטכל גבי אשכנזי השר בוגי יעלון ויובל שטיינץ לתקיפה באיראן. הקלטת עוררה סערה והערב כאמור פורסמו עוד חלקים מהשיחה שנותן אהוד ברק לשני התחקירנים אילן כפיר ודניאל דור לקראת הספר האוטוביוגרפי שאמור לצאת עליו בקרוב. צפו בכתבה

לקראת ספר אוטוביוגרפי שאמור לצאת בקרוב על ראש הממשלה ושר הבטחון לשעבר אהוד ברק, התפרסמו קלטות שבהן מספר ברק לשני תחקירנים על שיחותיו עם נתניהו, לאחר שביום שישי פורסם חלק אחד שבו נשמע ברק מספר על ההתנגדות של השרים יעלון ושטייניץ ושל הרמטכל דאז גבי אשכנזי לתקיפה באיראן, הערב פורסם עוד חלק מהשיחה בה ברק מספר על השיחות שלו עם נתניהו לפני מינויו של אביחי מנדלבליט למזכיר הממשלה, "אמרתי לו (לנתניהו) 'תראה, אתה לא מבין מה האחריות של מנדלבליט'. הרי מנדלבליט זה לא רק שהוא אישר לו (לאשכנזי) להשאיר את זה, הוא רמז לו לאורך החקירה איך להתנהג".

צילום: hadas parush  FLASH 90
צילום: hadas parush
FLASH 90

כשנשאל על ידי התחקירנים על הסיבות לכך שנתניהו לא פיטר את מנדלבליט בעקבות התפתחות הפרשה, ענה ראש הממשלה לשעבר "ביבי הוא חלש הוא לא… הוא לא רוצה לעשות צעדים קשים אם לא מכריחים אותו".

וסיפר עוד כי כשהתלבט נתניהו האם למנות את מנדלבליט אמר לו ברק "אמרתי לו, 'שמע, הוא יהיה נאמן לך כמו כלב, אבל ברגע האמת אתה לא יודע מה הוא יהיה. בסוף הוא משרת את עצמו'. הוא רוצה להיות היועץ המשפטי לממשלה הבא"."הוא לא יהיה (היועץ המשפטי לממשלה) כי המעורבות שלו… אמרתי לביבי מראש שהמעורבות שלו בפרשת הרפז לא תאפשר לו להיות כלום. אז סתם תמצא את עצמך עם בן אדם שלא ראוי להיות שם",
ברק לא חסך מלנתח בפני התחקירנים את אופיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ולהסביר מאיזה מקום הוא פועל "ביבי בעצמו הוא אפוף במין פסימיות עמוקה ונטייה…במאזן בין החרדה לתקווה הוא מעדיף בדרך כלל להיות יותר חרד, הוא פעם קרא לזה מודאג".

האזינו:

מלשכת ראש הממשלה הגיבו על הדברים ואמרו: "הגיע הזמן להפסיק את הדיבורים חסרי האחריות בעניינים הקשורים בביטחון המדינה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לפעול באחריות ובתקיפות למען בטחון ישראל ואזרחיה, לא טומן את ראשו בחול, מצביע על הסכנות והאיומים כפי שהם ופועל בנחישות ובהחלטיות בדיוק כפי שעשה רק לפני מספר ימים בסוריה וכפי שעשה בעשרות החלטות ומבצעים שחלקם סמויים מעיני הציבור וטוב שכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.