אהרונוביץ': "ליברמן עוד יהיה ראש הממשלה" (וידאו)

השר יצחק אהרונוביץ' התייחס לאפשרות שליברמן יתמודד לראשות הממשלה ואמר: "בבחירות הבאות ישראל ביתנו תתחזק וליברמן עוד יהיה בעתיד ראש הממשלה". על מבצע "צוק איתן" אמר: "עמדנו על סף שבירה של החמאס, אך נמנענו מלהגיע לכך" – צפו

"ליברמן עוד יהיה בעתיד ראש הממשלה": כך הצהיר היום (שבת) השר לביטחון הפנים  יצחק אהרונוביץ'. באירוע "שבתרבות" בבאר שבע, שם  התייחס השר להפסקת האש מול חמאס.

אהרונביץ מדבר – באדיבות רשת


"אני בטוח שישראל ביתנו תתחזק בבחירות ובעתיד אביגדור ליברמן יהיה גם ראש הממשלה. הוא מסוג האנשים שיכולים להנהיג את המדינה".

 

השר, המכהן גם כחבר קבינט, נשאל גם על תוצאות מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה ואמר:"עמדנו על סף שבירה של חמאס, אך נמנעו מלהגיע לכך עקב שיקולים ביטחוניים ומדיניים. אני חשבתי שצריך היה לסיים את העבודה, לפגוע במערך הרקטות ובמנהיגי חמאס עד שייכנעו".

על דברי הביקורת שנשמעו לאור התנהלות צה"ל והרמטכ"ל אמר אהרונוביץ': "אם יש ביקורת היא צריכה להיות על הדרג המדיני, שאני חלק ממנו. מי שמותח ביקורת על הרמטכ"ל עושה לו עוול".

 

 

אהרונוביץ' הבהיר כי לא תמך בכיבוש עזה, אלא בדרכים אחרות שהיו מובילות להכרעה של ארגון הטרור, "אני מעריך שהפסקת האש תימשך מעבר לחודש, אבל אני לא ממש אופטימי לגבי העתיד. ישראל השיגה הישגים, אבל לחמאס עדיין יש שליש מיכולת שיגור הרקטות שהייתה לו"

אהרונוביץ' התייחס גם להוצאות הרבות של המדינה: "הדרישות של מערכת הביטחון מופרזות. לא צריך לפגוע במשרדי הבריאות, הרווחה, החינוך וביטחון הפנים. יש משרדים אחרים שאפשר לפגוע בהם, לא אגיד איזה. אני לא רוצה להסתכסך עם השרים, אני אומר את זה בקבינט".

 

על האיום החדש במזרח התיכון, ארגון המדינה האסלאמית דאעש הבהיר כי הוא אינו מסכן את מדינת ישראל: "דאעש לא מאיים עלינו ולצה"ל יש יכולת לטפל בו". לדבריו, כמה עשרות ערבים ישראלים הצטרפו לשורות המורדים בסוריה וכי ישראל "מנהלת מעקב אחריהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.