אהרונוביץ' מודה: "אי אפשר למנוע את הפיגוע הבא"

השר לביטחון פנים ב"פגוש את העיתונות": "לשלול זכויות ולגרש פעילי טרור". מבהיר: "לא בטוח שאפשר למנוע את הפיגוע הבא, אי אפשר לעצור מפגע בודד". הוא אף תקף את השר בנט: "מדבר שטויות"

לאחר שבוע עקוב מדם,  בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' למצב הביטחוני הקשה והתייצב בפתח דבריו מאחורי הצהרתו של שר הפנים גלעד ארדן, שאמר כי נשקלת שלילת תושבוּתם של ערבים-ישראלים מירושלים המעודדים טרור, " אני תומך בהחלט" בצעד, שהמשפחות יידעו שהכלי הזה כולל גירוש ושלילת תושבות".

וידאו באדיבות רשת

אהרונוביץ' דחה את הטענות על היערכות לקויה של המשטרה ואמר כי "זה פשוט לא נכון. זה לא התחיל לפני חודש ואנחנו רואים את ההסתה והניסיונות. לא נרדמנו בשמירה". הוא הדגיש כי בשנה האחרונה תוגבר מחוז ירושלים בעשרות אלפי שוטרים. "בחודש האחרון, בעקבות הפיגוע הרצחני הראשון, תגברנו בעוד אלף שוטרים והוספנו מצלמות. נעשו פעולות אדירות. כל הזמן הייתה היערכות".

השר אמר כי "ברגע שיוצא מפגע בודד – קשה מאוד לסכל את האירוע מבחינה מודיעינית. עלה רעיון להכניס את כוחות הצבא לירושלים. זה לא ראוי בעיניי. לבוא ולהגיד שאפשר למנוע את הפיגוע הבא? לא בטוח שאפשר לעשות את זה".

אהרונוביץ' תקף  את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, לאחר שטען כי  בתקופה האחרונה כי במערכת הביטחון נוקטים צעדי מגננה במקום לטפל במפגעים עוד בטרם הם יוצאים לפעולה: "אלה שטויות, לא הכל סיסמאות של בחירות".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.